İleri seviye sürüş eğitimi

İleri seviye sürüş eğitimi sertifikası nasıl alınır sanıldığının aksine 1 ay süreli eğitimler sonucu evrak verilmez. 1 ay süren eğitimlerde yoktur.

İleri seviye sürüş eğitimi gerçekte ileri sürüş teknikleri eğitimleridir.

Saatli basit direksiyon eğitimleri sürücü kursunda 150 tl şayet bir aylık bir eğitim olsa maliyeti çok yüksek olurdu.

Aynı zamanda nu 1 aylık süreye kim vakit ayırabilir.

İleri seviye sürüş eğitimi için istenen evraklar ve eğitim süresi

İleri seviye sürüş eğitimi sertifikası nasıl alınır ilk olarak ehliyetinizi mail veya whatsapp üzerinden bizim ile paylaşırsınız. Eğitim günü için randevu verilir. Randevu zamanı eğitimi alır ve belgeniz ile birlikte bekleme durumu olmadan sonuca ulaşırsınız.

Peki eğitimler 1 günlük mü

Eğitimler katılımcıların sürüş durumuna ve algılamasına göre değişiklik gösterir.

  • Güvenli sürüş eğitimi pratik eğitim süresi 2 saat
  • İleri sürüş teknikleri eğitim süresi 1 saat
  • Makam şoförlüğü eğitimi 1 tam gün
  • Makam şoförü eğitimi silahlı saldırı durumu var ise 2 tam gün
  • Profesyonel  sürüş teknikleri eğitim süresi 2 tam gün
  • Yarış ralli eğitimleri 2 tam gün

Şeklinde pratik eğitim süreleri yukarıda yazılıdır.

İleri seviye sürüş eğitimi sertifikası nasıl alınır sınav var mı

İleri sürüş teknikleri sertifikası için sınav yapılması şartı yoktur. Bu sınavlarda soruları eğitim aldığınız kurum hazırlar. Sınav sadece eğitim algınızı ölçmek ve dikkatinizi çekmek için yapılır.

Bireysel katılımcıya sınav yapılması çok gerekli değildir. Kendi cebinden eğitime gelen kişi konu ile ilgilidir.

Fakat firma çalışanları dinlemeye bilir ilgilenmeye bilir.

Firma aynı zamanda katılımcılarının durumunu görsün ve eğitimin farkındalığı olsun anlamında sınavlara sıcak bakar bu maksatta katılımcılar sınava tabi olurlar.

İlk sınavda katılımcıların bildiklerinin aksine ve bilmedikleri konular olduğu için genelde başarısız olmaları normaldir.

Aynı sınav tekrarlanır ve cevaplar eğitimde anlatıldığı için 2 sınavda 100 ve civarı puan alınır.

Burada önemli olan bilmedi konuları ilk sınavda cevaplayamadıkları için dikkatlice dinlemeler ve farkındalıklarının artmasıdır.

Bu mantıkla hazırlanan sınavlar aslında öğretme amaçlı hazırlanan sınavlardır. Katılımcılar araç kullanımı hakkında girdikleri sınavda soru cevaplayamadıklarından ve başarısızlıkla sonuçlandığından kendilerini kötü hissedince, 2 sınavdan mecburen anlamak zorunda kalıp başarılı olurlar.

Bu yapılan ileri sürüş teknikleri sınavlarının tamamı ile yarar sağlamak amaçlı sorulan sorulardır.

Aynı zamanda katılımcının çok dikkatli dinlemesine sebebiyet verir. Sınav dediğimizde ne olacak tarzında davranamaz ve ciddiyetle dinlemek durumunda kalınır.

Bu sınav seviye sonuçları insan kaynaklarına verilir ve değerlendirmeler katılımcı firmanın gözlemine sunulur. Eğitim gayet başarılı olmuş olduğu kabul görür. Çünkü katılımcılar yüksek not almıştır.

Fakat bireysel katılımcının bu tarz bir sınava tutulması tamamı ile katılımcının zamanını çalmaktan başka bir şey değildir. Ücreti cebinden karşılayacak olan kişi bu işi istiyordur. Kendisi zaten meraklıdır ve dikkatle dinler.

İleri sürüş teknikleri sınav sonucunda verilmez katılımcının sürüş berecrisi ile alakalıdır. Bu sürüş becerisi acemi sürücü seviyesinde ise ve aracı kaldıramayacak durumda ise sorun teşkil eder.

Aracı yürütmeyi bilmeyen bir sürücüyü ilerletmek mümkün değildir. Katılımcının normal bir sürücü olması bizim onu eğitmemiz demektir. Katılımcı acemi ise temel sürüş adı altında eğitime tabi tutulur.

İleri seviye sürüş eğitimi sertifikası nasıl alınır sertifika süresi ve süreci

İleri sürüş teknikleri sertifikası nasıl alınır süresi ve süreci eğitim bitiminde belgenizi alabilirsiniz. Bu neden ile eğitime gelmeden ehliyetinizi paylaşmanız yeterlidir.

İleri sürücülük eğitimi ile ilgili yazımızı ve İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir? yazımızı da okuya bilirsiniz.

ŞİMDİ ARA
KONUMA GİT