İstanbul Havalimanı İleri Güvenli Sürüş Eğitimi İga

İtfaiye ve follow me araçlarına verilen eğitimde katılımcılar sürüş değerlendirme ve güvenli defansif ileri sürüş teknikleri eğitimlerine tabi oldu.

200 personele verilen eğitimde İstanbul hava limanı ileri ve güvenli sürüş teknikleri ile artık daha bilinçli.
İstanbul havalimanı ileri güvenli sürüş eğitim çalışmalarında yapılanlar fren mesafesini 10 kat azaltma,
Takla atma sebepleri,
Tonajlı araçlar ve mesleki itfaiye ileri ve güvenli sürüş teknikleri konuları gibi etkin eğitimler değerlendirmede bulunarak sağlandı.

İstanbul hava limanı ileri güvenli sürüş teknikleri eğitiminde, İstanbul ileri sürüş teknikleri akademik sürüş eğitmeni Resul ERGÜN tarafından verildi.

İstanbul havalimanı ileri güvenli sürüş eğitimi için bizi tercih etti. İstanbul hava limanı içinde teorik ve pratik eğitimlerde kapsamlı eğitim çalışmasında bulunuldu.
İtfaiye ve follow me araçlarına verilen eğitimde katılımcılar sürüş değerlendirme ve güvenli defansif ileri sürüş teknikleri eğitimlerine tabi oldu.
200 personele verilen eğitimde İstanbul hava limanı ileri ve güvenli sürüş teknikleri ile artık daha bilinçli.
İstanbul havalimanı ileri güvenli sürüş eğitim çalışmalarında yapılanlar fren mesafesini 10 kat azaltma,
Takla atma sebepleri,
Tonajlı araçlar ve mesleki itfaiye ileri ve güvenli sürüş teknikleri konuları gibi etkin eğitimler değerlendirmede bulunarak sağlandı.
İstanbul hava limanı ileri ve güvenli sürüş teknikleri eğitiminde, İstanbul ileri sürüş teknikleri akademik sürüş eğitmeni Resul ERGÜN tarafından verildi.

İstanbul havalimanı ileri güvenli sürüş eğitimi

İstanbul güvenli sürüş teknikleri eğitimi uygulamaları eğitim içeriği ve yönetim uygulaması farkı ile daha güncel ve hız orantılıdır.

Güvenli sürüş teknikleri denilince tüm eğitmenlerin söylediği hatalı duruma düşmeden araç kullanımı yapılması gerekliliğinden bahsedilmektedir. Bu olgu doğrudur, fakat yaklaşım olarak eksiklikleri vardır.

İstanbul güvenli sürüş eğitimlerinde, özellikle de güvenli sürüş teknikleri uygulamalarında bahsettiğimiz,

İstanbul trafiğinde farkındalığınız ne denli olursa olsun hatalı duruma düşmeden araç kullanmak güvenli sürüş mü ?Sorusuna cevap aradık.

Ne yazık ki siz ne denli güvenli sürüş uygularsanız uygulayın. Acemilerin D 100 kara yollarında araç kullanmayı tecrübe ettikleri, içinde madde bağımlı ve alkollü şoförlerinde bulunduğu yoğun trafiklerde güvenli sürüş yeterli görülmemektedir.

İstanbul havalimanı ileri güvenli sürüş teknikleri eğitiminde katılımcıların başlarına gelen kazalarda güvenli sürüş kurallarına uygulasanız da kaza durumunun gerçekleştiği yaşadıkları ile kanıtlanmış oldu. 50 km hızlarda yapılan kazalardan tutun 20 km hızlarda yada durduğunuz yerde de gelip araçlar size çarpabiliyor. Bunlar sürekli duyduğumuz vakalardan tabi ki

İstanbul Güvenli Sürüş Teknikleri Yetersiz Mi ?

İstanbul Güvenli sürüş teknikleri eski anlamlarından sıyrılmalı ve güncellenmeli. Eskiden yapılan eğitimlerde trafik bu denli yoğun değildi.

Biz ileri sürüş teknikleri eğitmenleri halen ilk zamanlarda bahsedilen kamu spotlarındaki anlatılanlar tarzında eğitim sunmaktayız. Aman yavaş git ve hep yavaş git tarzında, birazda trafik kuralları hakkında eğitim sunalım yeterli diyoruz.

Neden peki ?

Şayet siz otomobil kullanıcısı iseniz oluşan zorluklarda frene bastığınızda duramayacak hızda iseniz. 1 araç boyu mesafeden kaçmayı bilmeniz gerekiyor.

Yada herhangi bir cisme çarpma durumunuz var ise cisme çarpmaya 1 cm mesafe kalsa dahi biz bu tip durumlardan nasıl kurtulacağınızı teknik olarak mutlak kılıyoruz.

Eğitimlerde 120 km ler de zamanınız daha azalıyor ve siz daha da kısa zamanda kaza yaşıyorsunuz. Bu durumlar yasal hızlarda trafik kurallarının normal görüldüğü otobanlarda yaşanan genelde ölüm ile sonuçlanan trafik kazalarıdır.

Yavaş hızlarda kontrol etme ve kurtulma basit iken 120 km hızlarda kurtarayım derken daha büyük sonuçlar ile kaza yaşayabilirsiniz. Takla atma sebeplerinden tutun bariyerlere saplanma gibi.

Biz İstanbul ileri ve güvenli sürüş teknikleri eğitimleri ile bu ağır sonuçlar yaşanmadan teknik bilgi veriyor, Sürekli deneyerek reflekstiriyoruz. Siz artık bu uygulamaları tamamen basit bir şekilde yapabilene kadar devam ediyoruz.

Şimdi şöylede düşünmemek gerekli çok korkunç olabilir ben yapamam gibi. Merak etmeyin teknik uygulamalarımızda risk almazsınız ve teknik uygulama normal bir sürücü için zor değildir. Teknikler basittir. Zaten basitleşmesi için teknik uyguluyoruz. Biz bu davranışları güvenli sürüş eğitimlerinde veriyoruz.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi kapsamlı olunca ve teknik verilince etkindir.

İleri sürüş teknikleri platformu yazımızı ve  İleri sürüş verdiğimiz iller yazımızı da okuya bilirsiniz.

Benzer Gönderiler