İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ

İleri sürüş teknikleri eğitimi viraj giriş ve çıkış açılarının apex ve değişken apex konularının işlendiği virajın dışarı atan merkezcil (merkezkaç)  etkisinin oluşturacağı kazaları engelleme eğitimidir.

İleri sürüş eğitimi

ileri sürüş eğitimi
ileri sürüş eğitimi İstanbul

İleri sürüş eğitimi ile öğrenilen. Otomobilinizin limitlerinin, beslenerek hızlandırılması ve limitlerin sınırında araç kullandırılma ve limitlerde tutundurma eğitimidir.

İleri sürüş eğitimi için yazımızı okuyabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri nedir

İleri sürüş teknikleri dengeli gaz ideal çizgi viraja girmeden vites seçimi konularının işlendiği ağırlık transferinin dengede tutulması için apexe giriş ve çıkış sabit gaz ve vites seçimidir. İleri sürüş teknikleri nedir ve İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Size 60 km’lik limit dönüşlü bir viraja 150 km hızda sorunsuz girip çıkmayı göstermektir. Virajda kontrol sağlamayı göstererek dalgınlıkla yapılan hatalı viraj girişlerinde bariyere saplanmadan kaza yapmadan kurtulma anlatılır.

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları uygulama
İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları İstanbul

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi ile birlikte verilebilmektedir. 1 tam gün sürer fiyatı 5001500 TL aralığında değişir. Eğitim pratik uygulanır. Net bilgi için aramanız yeterlidir.

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri sertifikası

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ SERTİFİKASI
İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ SERTİFİKASI

Eğitim bitiminde başarı sağlayan katılımcılara verilir. Eğitime gelmeden önce randevu almanız yeterlidir. İleri sürüş teknikleri sertifikası için  daha detaylı bilgi almak için konuyu inceleyebilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri sertifikası nasıl alınır

İLERİ SÜRÜŞ SERTİFİKASI NASIL ALINIR
İLERİ SÜRÜŞ SERTİFİKASI NASIL ALINIR

Ehliyetinizi eğitime gelmeden tarafımıza iletmeniz gerekiyor (Whatsapp yada E- mail).  Eğitime gelmeden randevu almanız yeterli.

Eğitim sonunda aynı gün belgenizi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ileri sürüş teknikleri sertifikası nasıl alınır yazımızı okuyabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri hocası

ileri sürüş teknikleri hocası uzmanı
ileri sürüş teknikleri hocası eğitmeni

Otomotiv sektörünü tanımak teknolojik gelişmeleri sürekli takip etmek iyi otomobil kullanmak hitabet ve aktarma kabiliyeti olması gereklidir.

İleri sürüş eğitmeni olmak için gerekli çalışmalar nedir. Konularını detaylı olarak incelemeniz için ileri sürüş teknikleri hocası yazımızı inceleyin…

İleri sürüş eğitimi ast

ileri sürüş eğitimi ast
ileri sürüş eğitimi ast aste

Ast daha doğru tanımla aste nedir. Bu konuda sürekli olarak tereddütlü sorular ve yanlış bilgiler veriliyor. Aste eğitimi İl Sağlık Müdürlüğünün iç eğitim olarak çalışan şoförlerine sunduğu eğitimdir.

İleri sürüş eğitimi ast konusundaki paylaşımımızdan  daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar

İlk olarak sizin trafik kazası sonucu ölümcül yaralanmalı ve maddi hasarlı yaşayabileceğiniz trafik kazalarını önlemeye dayalı yapılan eğitimdir. Tüm sürücülerin alması gerekir.

Son yıllarda şoförlük mesleğini yapan kişilerden mutlaka istenmeye başlanmıştır. Büyük firmalar özellikle telekomünikasyon, enerji ve teknoloji sektörlerinde, makam şoförü olarak şoförlerden talep edilmektedir.

Detaylı bilgi için ileri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar blog yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri eğitim süresi ve içeriği

1Tam Gün

  • Sportif sürüş aracın limitlerini ve tutunmasını,  gazın viraj içinde artırılması, değişken apex geçişleri, uygulama eğitimidir. Sportif sürüş yapılması gerekli durumlar için geçerlidir. Profesyonel sürüş ve yarış teknikleri için gelişim sağlar.
  • Viraja hazırlık frenaj,
  • Vites küçültme, viraj girişi, dengeli gaz, apex, dip gaz, viraj çıkışı, ideal yarış çizgisi öğrenilmektedir.
  • Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini, kontrol kayıplarını ve yüksek hızda yapılması gerekenleri öğrenilir.
  • Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini öğrenirsiniz. Takla atma sebepleri pratik olarak yaşatılarak gösterilir. Arka lastik eğitim sırasında kalkar, yerle teması kalmaz.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde 50 km hızlarda eğitim sağlanamaz, Biz aracın maksimum hızlanmaların da kontrol sağlama eğitimini ileri sürüş eğitiminde vermekteyiz. 

Bu bilgiler virajda tutunma ve virajda hızlanma kabiliyeti sağlar. Yarış teknikleri uygulamasının temelini oluşturmakta olan ileri sürüş eğitimi sürüş stilinizi değiştirmek içindir.

İleri sürüş teknikleri virajı dönerken oluşan savrulma sonucu olan kazalara engel olmaktır. Yüksek hızlarda keskin sert virajlara girme teknikleridir.

ileri ve güvenli sürüş teknikleri kursu 112 ileri sürüş eğitimleri Anadolu yakası Pendik ilçesinde vermektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi neden alınmalı

İleri sürüş teknikleri kursu, sürüş kaliteniz acısından gerçekçi eğitim hizmeti verir. Siz sürüş teknikleri ile alakalı üstten bir bakış açısı oluşturamaz iseniz ne yazık ki eğitimin size fazla bir etkisi olmamıştır.

Biz sizlere eğitim sunar iken tekrara giren açıklamalarda bulunarak eğitimi veriyoruz ki yeni öğrendiğiniz teknik ile bağını ve ilişkisini anlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bu yöntem ile ancak üsten bakma durumu gerçekleşiyor. Bu sayede akılda kalıcı ve unutulmayan fizik kuralları ile aracınızı kullanıyorsunuz ve herhangi bir kontrol kaybında aracı kontrol altına alabiliyorsunuz.

Sürüş teknikleri dünyadaki uygulamalarına bakıldığında bunu bizzat formüla 1 pistinde audi twin cup, tanıtımlarını yaptığımızda tüm dünya ülkelerinden gelen audi satışçıları ve müdürleri ile gözlemleme şansı bulduk.

Bu tip organizasyonlar içinde sürekli kendilerini bulan Japon’ undan tutun Hollanda’ lısına verdiğimiz eğitimde dünya uygulamalarının teknik alt yapı ve bilgi anlamında geride olmadığımızı anladık. Hatta çoğu kişinin sürüş hataları vardı.

Türkiye’ de sürüş teknikleri eğitimi üst düzeyde, tabi ki ben burada şunu söylemek isterim.

Katılımcı odaklı düşünmüyor ise eğitim aldığınız kalite çok fark etmez.

Katılımcılar ilk olarak anlamaya çalışmalı anlamadığı yeri sormalı sadece şov hareketi öğrenmek yeterli değil bu hareketler sizi eğlendirir. Teknik sürüş ile alakalı kalamazsınız. Aklımda olan bir problemde şu eski eğitim yapan arkadaşlar dahi ben bu konuları unuttum diyor.

Bakıyorsunuz sürüş tekniği normalleşmiş ve standart sürücü modun da bu tip mesleğini bırakmış başka işler yapmaya başlamış birçok eğitmen tanıyorum.

Biz bu iş içinde uzun süreler harcadığımız ve harcamaya devam ettiğimizden değil unutmama durumu, aslına bakarsanız eski eğitmenlerin kısa dönem eğitim vermeleri ve uzun zamandır bu işin tekrarını almamalarıdır.

Buda şöyle bir durum gerçekleşmesine tabi olmaktadır. Eğitim alan sürücülerin aynı eğitimi yaptıkları iş durumunun önemine göre senede bir yada iki senede bir refleks ve reaksiyon olarak tazelemeleri gereklidir.

Günümüzde çoğu firma iki senede bir eğitim talebinde bulunur. Maddi olanak gözü ile bakan bazı firmalar ise 10 yıl önce verdik anlayışındadır. Masraf gözü ile bakan firmalar ise almamak anlamındadır. Bazıları ise sadece fiyat sorar.

Her yıhttp://web.archive.org/web/20200702201836/http://pro-drv.com/l fiyat soran fakat eğitim almayan birçok firma var. İleri sürüş teknikleri kazandıran eğitimdir. Ne kazandırır.

İleri sürüş teknikleri eğitimleri ne kazandırır

Çalışanlarının trafik kazaları oranına bakıldığında çok düşük kaza istatistiklerini gözlemlersiniz. Bu sayede çalışanlarınızın kaza ile ölümcül yada yaralanmalı durumlarına maruz kalmamaları en önemlisidir.

Aynı zamanda araçlarınız geç yıpranır çünkü doğru stillerde araç kullanımı oturur. Aynı zamanda tabi ki siz aracınıza bir şey olmadığı için kasko anlamında düşük bedeller ve tadilat masraflarında hafifleme yaşarsınız.

Eğitimler çok farklılıklar ile size hizmet sunar. Bir silobaz yada binek araç daha farklı eğitimler alır. Tüm iş faaliyetinize yansıyan ileri sürüş teknikleri eğitimleri aynı zamanda ekonomik sürüş gibi eğitim masrafı olarak baktığınız ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde maliyeti 4/1 oranında azaltmaktadır.

Yakıtın bu denli pahalı ücretlerinde 4 depo yakıttan bir depo kar ettiğinizde bizim eğitim fiyatlarından daha fazla kazancın size dönmesi bu eğitimlerdeki etkiyi ve bol para tasarrufunu göz önünde bulundurmanız gerekliliğini göstermektedir.

Sizin beklemediğiniz bu kazançlar için eğitim almanız yeterli.

Sürüş teknikleri eğitimi can ve mal güvenliğiniz kadar, ekonomik getiri olanağı ile de sizin yardımcınız sayılmalıdır.

Biz sürüş güvenliğiniz için ve tasarruf için sizleri eğitimlerimize bekliyoruz. Sadece firmalara eğitim sunmuyoruz. Bireysel olarak da eğitimlerimizin tamamına ulaşabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri eğitimi sonunda verilecek belgeler

  • İleri sürüş teknikleri sertifikası
  • Güvenli sürüş teknikleri sertifikası diye bilinmektedir. Verilen belgeler katılım belgesidir.