İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ

İleri sürüş teknikleri eğitimi viraj giriş ve çıkış açılarının  apex ve değişken apex konularının işlendiği virajın dışarı atan merkezcil (merkez kaç)  etkisinin oluşturacağı kazaları engelleme eğitimidir. İleri sürüş eğitimi yüksek hızlarda sürüş teknikleri eğitimidir. İleri sürüş teknikleri sertifikası eğitim sonunda tarafınıza verilmektedir.

50 km ve altında aldığınız sürüş eğitimleri ileri seviye sürüş değildir. Aracınızın 120 km hızlarda yaşayacağı kontrol kaybı, bir kazada uygulama olarak gerçekçi değildir. Sürüş teknikleri eğitimi 50 km de bir deneyim sağlamaz. Aracın kontrol kaybı yüksek hızlarda, rüzgarın aracın altına girmesi ve hafiflemesi neticesinde olur. Durduğu yerde otomobil kontrol kaybı yaşamaz.

ileri sürüş teknikleri kursu eğitimi İstanbul

Otomobil teknik olarak kontrolünü kaybetmez, sürücü otomobilin kaygan zeminde ve yüksek hızlarda yapacağı tepkileri bilmediği ve denemediği için bu kontrol kayıplarını fizik kuralları neticesinde yaşar. 

Kontrol kayıpları standarttır. Bu neden ile aldığınız eğitim sonucu kontrol kayıplarının ne olduğunu, aracın tepkilerini bildiğinizden sorun yaşamazsınız. Otomobilinizi sürerken bu tepkileri almamaya çalışmak gerekir.

Fakat kontrol kaybını sürüş eğitimi sırasında almamak demek yolda giderken sizi korur mu? 

Çoğunluk ile evet fakat yol şartları sürüş olarak süpriz yarata bilir yada diğer sürücülerin yolda aldıkları aksiyon işte bu noktada aynı zamanda bu tehlike yaratan olası sorunları da aşmak gerekiyor. 

 • Biz ileri sürüş eğitimi verirken size ralli ve yarış eğitimlerinde kullandığımız teknikleri veriyoruz.
 • Yüksek hızlarda sizi bu teknikler trafik kazalarından korur.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ UZAKTAN EĞİTİM

İleri sürüş teknikleri uzaktan eğitim zoom üzerinden sağlanmaktadır. Teorik eğitim süresi 2-3 saat olarak sunulur. Eğitim firmalara verildiği gibi bireysel katılımcılara da sağlanmaktadır. İleri defansif ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi konuları işlenecektir.

Uzaktan ileri defansif ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi ile alakalı tüm sorularınız için bizi arayın. İleri sürüş teknikleri (otomobil) yanında (ağır vasıta) eğitimlerini de uzaktan ala bilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri nedir

ileri sürüş teknikleri nedir İstanbul

İleri sürüş teknikleri nedir sorusuna ilk olarak nerde gerek duyulduğunu anlatmak ile başlayalım. İlk otomobil üreticisi ford 2 adet araç üretir.

Bu araçlar yeni bir icat olduğundan dolayı şoförlük yeni ve acemi olduğundan sebepli dünyanın ilk iki aracı birbirlerine çarpar ve trafik kazası ilk olarak otomobil üretiminde başlar.

Bu kazalar otomobil ve şoför sayısı arttıkça tabidir ki bu konuda sürüş okulları gibi çalışmalar eğitimler ehliyet süreçleri gibi gelişimler başlar.

İleri sürüş eğitimi

ileri sürüş eğitimi

İleri sürüş eğitimi eğitmenin otomobili kullanarak gösterilmesi ile teknik kazanılır. Yanınıza oturup anlatan eğitmenin faydası çok olmaz.

Aynı zamanda teorik eğitimler zaman kaybıdır. Teorik eğitimin öne çıkmasının nedeni zamandan çalmak ve sürüş ile alakalı teknik bilgi eksiğidir. Genel teorik ileri defansif ve güvenli sürüş teknikleri konusudur.

İleri sürüş eğitimi pratik yaparak geliştirilir.

Biz otomobilleri teorik değil pratikte kullanıyoruz.

 1. Katılımcı ne kadar iyi sürmesi gerektiğini anlar.
 2. Daha çabuk adapte olur.
 3. Kendini eğitmen ile karşılaştırır.
 4. Eğitmen kullanırken otomobilin tepkilerinin tamamını göstermelidir.
 5. Yapılacak hataları da yaşatmalıdır.
 6. 80-120 km hızlarda mutlaka eğitim verilmelidir.

İleri sürücülük eğimi

ileri sürücülük eğitimi

İleri sürücülük eğitimi ileri sürüş eğitimidir. Çeşitliliği ile kendinize uygun bir eğitim mutlaka vardır.

Tüm sürücülerin mesleki olarak mutlaka alması trafik kazalarının önüne geçer. Otomobil ileri sürüş eğitimi trafik kazalarına karşı yapılacak tek ve doğru teknik ne olmalıdır. Önlemler nelerdir şeklinde teknikler sunulur.

İleri sürücülük eğitimi kazaları nasıl engelliyor. Hangi tarz eğitimleri alabilirim. Yararları nedir Konusunda detaylı anlatımı yazımızdan okuyabilirsiniz.

İleri seviye sürüş eğitimi

İleri seviye sürüş eğitimi İleri seviye sürüş eğitimi aslında ileri sürüş eğitimidir. Konu ile alakalı sertifika nasıl alınır ve diğer bilgilendirmeler ile ilgili bilgi almak için ileri seviye sürüş eğitimi inceleyebilirsiniz.

İleri sürüş eğitimi ast

ileri sürüş eğitimi ast

Ast daha doğru tanımla aste nedir. Bu konuda sürekli olarak tereddütlü sorular ve yanlış bilgiler veriliyor. Aste eğitimi İl Sağlık Müdürlüğünün iç eğitim olarak çalışan şoförlerine sunduğu eğitimdir.

İleri sürüş eğitimi ast konusundaki paylaşımımızdan  daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri sertifikası

İleri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar İlk olarak sizin trafik kazası sonucu ölümcül yaralanmalı ve maddi hasarlı yaşayabileceğiniz trafik kazalarını önlemeye dayalı yapılan eğitimdir. Tüm sürücülerin alması gerekir.

Son yıllarda şoförlük mesleğini yapan kişilerden mutlaka istenmeye başlanmıştır. Büyük firmalar özellikle telekomünikasyon, enerji ve teknoloji sektörlerinde, makam şoförü olarak şoförlerden talep edilmektedir.

İleri sürüş teknikleri ücreti

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ ÜCRETİ BAŞLANGIÇ FİYATI

İleri seviye sürüş eğitimi fiyat 2021 yılı için 500 TL’den başlamaktadır. Eğitim sürecine göre değişkenlik gösterir. İleri sürüş teknikleri ücreti konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. 

İleri sürüş teknikleri belgesi

İleri sürüş eğitimi sonunda verilecek belgeler

 • İleri sürüş sertifikası
 • Güvenli sürüş teknikleri sertifikası diye bilinmektedir. Verilen belgeler katılım belgesidir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi ve içeriği

1Tam Gün

 1. Sportif sürüş aracın limitlerini ve tutunmasını,  gazın viraj içinde artırılması, değişken apex geçişleri, uygulama eğitimidir. Sportif sürüş yapılması gerekli durumlar için geçerlidir. Profesyonel sürüş ve yarış teknikleri için gelişim sağlar.
 2. Viraja hazırlık frenaj,
 3. Vites küçültme, viraj girişi, dengeli gaz, apex, dip gaz, viraj çıkışı, ideal yarış çizgisi öğrenilmektedir.
 4. Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini, kontrol kayıplarını ve yüksek hızda yapılması gerekenleri öğrenilir.
 5. Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini öğrenirsiniz. Takla atma sebepleri pratik olarak yaşatılarak gösterilir. Arka lastik eğitim sırasında kalkar, yerle teması kalmaz.

İleri sürüş eğitiminde 50 km hızlarda eğitim sağlanamaz, Biz aracın maksimum hızlanmaların da kontrol sağlama eğitimini ileri sürüş eğitiminde vermekteyiz. 

Bu bilgiler virajda tutunma ve virajda hızlanma kabiliyeti sağlar. Yarış teknikleri uygulamasının temelini oluşturmakta olan ileri sürüş eğitimi sürüş stilinizi değiştirmek içindir.

İleri sürüş virajı dönerken oluşan savrulma sonucu olan kazalara engel olmaktır. Yüksek hızlarda keskin sert virajlara girme teknikleridir.

ileri ve güvenli sürüş teknikleri kursu 112 ileri sürüş eğitimleri Anadolu yakası Pendik ilçesinde vermektedir.

İleri sürüş teknikleri katılımcı odaklı olmalı

Katılımcılar ilk olarak anlamaya çalışmalı anlamadığı yeri sormalı sadece şov hareketi öğrenmek yeterli değil bu hareketler sizi eğlendirir. Teknik sürüş ile alakalı kalamazsınız. Aklımda olan bir problemde şu eski eğitim yapan arkadaşlar dahi ben bu konuları unuttum diyor.

Bakıyorsunuz sürüş tekniği normalleşmiş ve standart sürücü modun da bu tip mesleğini bırakmış başka işler yapmaya başlamış birçok eğitmen tanıyorum.

Biz bu iş içinde uzun süreler harcadığımız ve harcamaya devam ettiğimizden değil unutmama durumu, aslına bakarsanız eski eğitmenlerin kısa dönem eğitim vermeleri ve uzun zamandır bu işin tekrarını almamalarıdır.

Buda şöyle bir durum gerçekleşmesine tabi olmaktadır. Eğitim alan sürücülerin aynı eğitimi yaptıkları iş durumunun önemine göre senede bir yada iki senede bir refleks ve reaksiyon olarak tazelemeleri gereklidir.

Günümüzde çoğu firma iki senede bir eğitim talebinde bulunur. Maddi olanak gözü ile bakan bazı firmalar ise 10 yıl önce verdik anlayışındadır. Masraf gözü ile bakan firmalar ise almamak anlamındadır. Bazıları ise sadece fiyat sorar.  

Her yıl fiyat soran fakat eğitim almayan birçok firma var. İleri sürüş eğitimi kazandıran eğitimdir. Ne kazandırır.

İleri sürüş teknikleri eğitimi ne kazandırır

Çalışanlarının trafik kazaları oranına bakıldığında çok düşük kaza istatistiklerini gözlemlersiniz. Bu sayede çalışanlarınızın kaza ile ölümcül yada yaralanmalı durumlarına maruz kalmamaları en önemlisidir.

Aynı zamanda araçlarınız geç yıpranır çünkü doğru stillerde araç kullanımı oturur. Aynı zamanda tabi ki siz aracınıza bir şey olmadığı için kasko anlamında düşük bedeller ve tadilat masraflarında hafifleme yaşarsınız.

Eğitimler çok farklılıklar ile size hizmet sunar. Bir silobaz yada binek araç daha farklı eğitimler alır.

Tüm iş faaliyetinize yansıyan ileri sürüş eğitimleri aynı zamanda ekonomik sürüş gibi eğitim masrafı olarak baktığınız ileri sürüş eğitimlerinde maliyeti 4/1 oranında azaltmaktadır.

Yakıtın bu denli pahalı ücretlerinde 4 depo yakıttan bir depo kar ettiğinizde bizim eğitim fiyatlarından daha fazla kazancın size dönmesi bu eğitimlerdeki etkiyi ve bol para tasarrufunu göz önünde bulundurmanız gerekliliğini göstermektedir.

Sizin beklemediğiniz bu kazançlar için eğitim almanız yeterli.

Sürüş teknikleri eğitimi can ve mal güvenliğiniz kadar, ekonomik getiri olanağı ile de sizin yardımcınız sayılmalıdır.

Biz sürüş güvenliğiniz için ve tasarruf için sizleri eğitimlerimize bekliyoruz. Sadece firmalara eğitim sunmuyoruz. Bireysel olarak da eğitimlerimizin tamamına ulaşabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri size sağladıkları

İleri sürüş eğitimi kazanımız ile viraj korkularınıza son verirsiniz. Viraja güvensiz girme dolayısı ile oluşan kazaların nedenini bildiğinizden aracın tepkileri duruma göre ayarlamak en önemlisidir.

Trafik kazaları 50 km hızlarda ölümcül ve yaralanmalı olmaktadır. 

 

1. Defansif sürüş eğitimi

Defansif sürüş eğitimi venli sürüş eğitimidir. İleri sürüş eğitiminden önce almanız gerekir.

Bu sayede ağırlık transferi konusu ve viraj açısı gibi konular düşük hızlarda güvenle ve defalarca yaşatılabilmektedir. 

Katılımcının korku yaşamadan tehlike yaşamadan rahat bir şekilde algılamasını ve öğrenmesini sağla

Yarış teknikleri eğitimi başlangıcı olan eğitim

2. Yüksek hızda viraj alma

Yüksek hızlarda viraja girmek istemeyiz. Bazı sürücüler ise yüksek hızda girmeyi çok sever.

Her iki durumda da sürücüler normal hızlarda iken anlık bir dönüş yaşamak zorunda kalabilir ve bu sert viraj neticesinde bariyer saplanması sonuçlu ağır kazalar yaşar.

İleri sürüş teknikleri sayesinde bu tip trafik kazalarından kurtulabilirsiniz.

Yüksek hızda viraj alma güvenli ve hızlı

3. Yarış teknikleri eğitimi başlangıcı

Ralli eğitimi başlangıcı olarak viraja dengeli girmek ile başlar. İleri sürüş teknikleri eğitimi aşağıdaki konuları işlediğinden çok ciddi taban eğitimidir. 

 • Viraja hazırlık
 • Fren zamanı
 • Vites seçimi
 • Viraj giriş noktası
 • Viraj çeşitleri
 • Dengeki gaz
 • Apeks
 • Gazlama noktası
 • Viraj çıkışı 
Yarış teknikleri eğitimi başlangıcı olan eğitim

4. Makam şoförü için yüksek hızda güvenli sürüş

Makam şoförü toplantıya yetişmesi gerekirse yada acil sürüş durumları neticesinde gaza bas komutu alır. Yüksek hızda sürüş teknikleri becerisi ileri sürüş teknikleri eğitiminin tekniğini kullanmak durumunda kalır. Viraja teknik uygulamadan giren makam şoförü kesinlikle kaza yapacaktır. Yüksek hızlarda güvenli sürüş için ileri sürüş teknikleri eğitimini almak durumundasınız. Makam şoförü eğitimi ile ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

#makam şoförü eğitimi

#Vip makam şoförü sertifikası

Makam şoförü için yüksek hızda güvenli sürüş teknikleri

SIK SORULAN SORULAR

İleri sürüş teknikleri uzmanı olmak için ileri sürüş teknikleri ile aracın tepkilerini değiştirmeyi bilmek gerekir.

İleri sürüş teknikleri uzmanı olmak için ilk olarak ileri sürüş teknikleri eğitim merkezlerinde çalışmak şarttır.

 • İleri sürüş firmasında 6 ay en az sigortalı çalışmış olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • İyi derecede otomobil kullanmak
 • Tosfed’in onayladığı bir yarışta derece yapmak 

gibi şartları vardır. Bu şartlarda değişiklikler olabilir. Konu ile alakalı kural kitapçığı TOSFED tarafından belirlenmektedir.

İlk olarak belgeyi almak için eğitim almanız şarttır. 

 • Firmadan randevu alınır
 • Firma ile ehliyetinizi paylaşırsınız
 • Test uygulaması 
 • Teorik eğitim uygulama
 • Pratik eğitim uygulama 

sonrasında eğitim bitiminde belgeniz tarafınıza teslim edilir.

Eğitime gelmeden önce ehliyetiniz e mail yada whatsapp tan bizim ile paylaşırsınız. Randevu alırsınız.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi sürüş tekniğini ve aracın fizik kuralları ile nasıl kullanacağınızı anlattığımız denge ve teknik kullanım şeklidir.

Normal sürücüler otomobili hareket ettirmeyi ve ayna kullanıp şerit değiştirmeyi tabi ki biliyor ve aracı aktif kullanabiliyor.

Anlık bir durumda ne yapması gerektiğini denemediği ve fizik kurallarının otomobile etkilerini bilmediği için kaza yaşıyor.

Biz bu anlık tepkilerde aracın tüm tepkilerini sizlere yaşatarak öğretiyoruz. 

Aste aslında Ambulans sürüş teknikleri eğitimi baş harflerinin kısaltılmasıdır.

İl sağlık müdürlüğü tarafından ambulans sürücülerine verilen iç eğitimdir.

Aste eğitimini, bizde dahil olmak üzere ileri sürüş teknikleri eğitim merkezleri sunamaz.

Skidcar İskandinavya ülkelerinde soğuk koşullarda otomobil kullanıldığı için yeni sürücüleri geliştirmek amaçlı kaygan zeminde araç kullanma tekniklerini yaşayabileceğiniz playtir.

Otomobilin asfalt ve buzsuz yüzeyde, kar ve buz varmış gibi savrulmasını sağlayan aparattır.

112 ambulans şoförü olmak için 

 • Güvenli ve defansif sürüş teknikleri
 • İleri sürüş teknikleri belgesi
 • Piskoteknik
 • İlk yardım belgesi

Belgelerini almanız şarttır. Bu belgeler yok ise İl sağlık müdürlüğü başvurunuzu almaz.

Aste eğitimi sadece il sağlık çalışan sürücü personeline verilmektedir.

Ambulans şoförü olmak için şayet 112 Ambulansa girecek iseniz 

 • Trafikte ölümcül kaza yaşamamanız.
 • Trafikte alkolden ehliyetinizi alı koydurmamış olmak
 • En az 21 yaşından büyük 35 yaşından küçük olmak
 • En az 3 yıl bir firmada otomobil kullandığınıza dair kaşeli imzalı yazı olmanız gerekir.

Ambulans sürmek için lazım olan sürüş ve manevra yapabilme kabiliyeti şarttır.

Ambulans şoförlüğü için belgeleriniz olsa dahi sürüş testi yapılmaktadır.