Güvenli Sürüş Eğitimi İstanbul

Güvenli Sürüş Eğitimi İstanbul ağırlıklı olarak verilir. Sektör olarak yetki karmaşası yoktur. Güvenli sürüş eğitimi İstanbul firmaları yaklaşık olarak 8 – 10 firma bulunmaktadır.

Diğer illerde çok yaygın değildir. Şehir dışında yapılan güvenli sürüş eğitimi İstanbul firmaları tarafından düzenlenmektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi almak için 15 kişilik gruplara hizmet verilmektedir. Tek kişi olan katılımcılara İstanbul dışında eğitim ne yazık ki sağlanamamaktadır.

Güvenli Sürüş Eğitimi İstanbul hangi bölgede

İleri sürüş teknikleri Pendik ilçesinde alabilirsiniz. Eğitim yapılacak bölge olarak Pendik bölgesinde olma nedeni eğitim alanlarının sadece bu bölge çevresinde bulunmasıdır.

İleri sürüş teknikleri eğitim alanı bölge olarak diğer ilçelerde sağlanamamaktadır. Bu neden ile ileri sürüş teknikleri eğitimi genel olarak Pendik civarlarındadır.

Yaptığımız ileri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri farklı bölgeler olarak da rastlamanız mümkündür. İleri sürüş Avrupa yakası olarak da sunduğumuz farklı bölgeler oldu. Fakat Avrupa yakasındaki bölgeleri belediye eğitimlerinde izinli olarak kullanabildik.

Yada firmaların otopark alanları gibi yerlerde yaptık.

Hangi firma tercihinde bulunursanız bulunun firmanın eğitim alanları arasında 5-10 dakikalık mesafeler bulunduğunu göreceksiniz.

Yol yakınlığı tercih konusu değil,

  1. Olması gereken kaliteli eğitim talebinizdir.
  2. İşinize yarayan eğitimi almanız gereklidir.
  3. 80-120 km hız aralılarında eğitim verilmesini talep etmelisiniz.
  4. Pratik eğitim verilmesi şarttır.
  5. Eğitmenin size kaçış ve sürüş tekniklerini anlatarak değil otomobil kullanarak göstermesi sizin avantajınıza olur.
  6. Kaçma eğitimlerinde fren yapılarak değil hareketli olarak devam etmek gerekliliği önemlidir. Mutlaka talep edin durmasın kaçsın.
  7. Otomobiller takla atar takla atma sebepleri en önemli güvenli sürüş eğitimidir. Otomobil neden takla atmaz neden atar pratik olarak eğitmenin anlatması gereklidir.
  8. Fren olarak 50 km hızda 1 metrede otomobil nasıl durur.
  9. 80 km hızda 4 metrede otomobil nasıl durur.
  10. 120 km hızda otomobil nasıl durur. Mutlaka öğretilmelidir.

Trafik kazalarından bu talepler ile kurtula bilirsiniz.

Fakat size şu meşhur yöntem ( İyi şoför tehlikeli duruma düşmeyen sürücüdür. ) sunuluyor ise o eğitimi almanıza gerek kalmaz.

Nedeni her sürücü tehlikeli duruma düşer sizin eğitim almanızın nedeni tehlikelere düştüğünüzde otomobilin tepkilerini bildiğiniz için otomobile zor durumda teknik kullanarak yönlendirmeyi bilmektir.

Karşı şeritten gelen sürücü şeridinize geçer. Önünüzde giren araç birden şeridinize dalar vb… Gibi durumlar sürekli olarak başımıza gele bilecek hadiselerdir.

İleri sürüş teknikleri uzmanları da ne kadar çabalar ise çabalasınlar tehlikeli duruma düşerler. Eğitim tekniği bilmeyenler iyi sürücü tehlikeli duruma düşmeyen sürücülerdir der. Zor bir soru gelince tehlikeye düşmeyin mantığına geçer.

Cevabın yok ise kaçış olarak tehlikeye düşme denir. Güvenli sürüş eğitimi sayfamızdan sürüş teknikleri adına daha fazla bilgi alabilirsiniz.