güvenli sürüş teknikleri almalısınız sebebi

Güvenli sürüş teknikleri almalısınız aslında her sürücünün yaşaması gereken bir eğitim çeşididir. Güvenli sürüş teknikleri eğitiminin tüm otomobil kullanan trafikte otomobil süren ehliyetli kişilerin alması gereklidir.

Günümüzde standart yapılan hiçbir iş yoktur. Bunun nedeni insanın bakış açısından kaynaklıdır. Bu anlamda güvenli sürüş teknikleri standart olan bir uygulama değildir.

Güvenli sürüş teknikleri ile alakalı olarak uygulamalar tamamı ile ileri sürüş teknikleri eğitmenlerinin vicdanına ve bilgisine bırakılmıştır. Bu anlamda çalışma hayatı hep bu sarmallarla işlenmektedir.

Bazı firmalar indi bindi parası alıyorlar resmen eğitimlerinde bu anlamda suçlamıyorum aslında ne kadar ekmek o kadar su mantığında iş yapıyorlar. Artık öyle anlamsızlaştı yapmasan daha iyi diyorsun.

Bazı firmalar ise sadece kendi aracın ile eğitim vermekteler. Bazıları ise hem aracınla hem de firma aracı ile ileri güvenli sürüş eğitimi veriyorlar. Şimdilerde sen ne isim koyarsan eğitim o oluyor. Kırk yıldır bildiğimiz eğitimler şu anda ileri sürüş teknikleri 1, ileri sürüş teknikleri 2 isimlerini aldı.

Bunun yanında anti skid eğitimleri, yok taktik sürücülükileri seviye sürücülüktemiz sürüşemniyetli sürüş gibi kafa karıştıran birçok isim var.

Peki konu nedir nasıl farklılıkları var bu eğitimlerin. Birbirlerinden isim olarak niye ayrılıyorlar. Ben ortak özelliklerini her yazımda aslında ifade ediyorum. Bunların hepsi güvenli sürüş teknikleri yada güvenli sürüş eğitimi bu anlamda çok kafanıza bir şey takılmasın.

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ ALMALISINIZ SADE EĞİTİM

Dedik ya ismini koy değişiklik olsun aynı bildiğin eğitimi yap.
Peki neden bu kadar önemli güvenli sürüş eğitimi ?
Çok kaza oluyor. Çok insan ölüyor. Sadece sürücü hatasından sürücüye değil, otobüs durağında bekleyen yayalara yada karşıya geçmekten başka günahı olmayan insanlara zarar verdiğimizden bu eğitimi almanız kesinlikle gerekli.

Peki ben niye güvenli sürüş teknikleri almalısınız, eğitimin kaliteli olması gerektiğini neden sürekli söylüyorum.

Peki nedir bu işteki kusur, sadece paraya dönük, basit herkesin anlatabileceği  tarzda verilebilmesi.
Güvenli sürüş eğitimine katılanların bu muymuş deyip önemli görmemesine her zaman çok üzülmüşümdür.
Bu kalitesizlik ne peki nedir bu işi bu denli bozan işler.

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ ALMALISINIZ NEDEN

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi 20 km ve 50 km hızlarda uygulanmaktadır. Bu nedenle de 1 haftada güvenli sürüş teknikleri eğitmeni yetişir.
Bu ileri sürüş teknikleri eğitmeni 1 hafta sonra eğitmen olur. 1 ay sonra yarış pilotudur. İşin garip diğer yönü de 50 km hız zaten sizin bir şeyleri çok yaşayacağınız anlamına gelemeyen bir hız.

Biz direksiyon eğitimlerimizde acemi otomobil kullanmayı bilmeyen öğrencilerimizi 120 km hızlara çıkarıyoruz ki. Yaşasın kontrolü nerede kaybedeceğini bilsin kendine limitler getirsin. Kısacası otomobile yavaş hızlarda değil yüksek hızlarda hakim olmanız şart.

Demek istediğim ülkemizde uygulanmakta olan güvenli sürüş teknikleri eğitimini 50 km hızda eğitim vermeye devam ettirdikleri sürece ülkemizde trafik kazalarını güvenli sürüş eğitimleri ile azaltamayız.

Kimse kusura bakmasın.
Ticaret yapacağınıza cebinize para doldurup indi bindi eğitimler satarak bir sürü sertifikayı 10 dakikada vereceğinize sosyal sorumluluk işi yapıyoruz diyerek nara atmayın.

Olur mu yarış pilotu güvenli sürüş eğitmenlerimin, patronları. Her gün değişik bir sertifika ismi çıkartmayın aynı zamanda

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi verip iki belge veriyoruz diyerek de insanların zaaflarından yararlanmayın.

Niye mi bu kadar açık dillendiriyorum. Ben ileri sürüş teknikleri eğitmeniyim. Güvenli sürüş teknikleri eğitimini almalısınız.

İleri sürüş eğitimi içeriği yazımızı da inceleyin.

Benzer Gönderiler