İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir bilmeniz gerekenler

İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir? Sürüş esnasında anlık olarak istenmeden yaşanabilen trafik kazalarını engellemeye dayalı otomobilinizin tepkilerini önceden öğrenerek kurtarabilme teknikleridir.

  • Yüksek hızlarda araç kullanırken 120 km hız gibi önünüze aniden bir yayanın çıktığını düşünün çarpmadan nasıl kaçarsınız.
  • Zincirleme kaza yapacak bir tehlikede nasıl zinciri kırarsınız aracınızı ve arkanızdakilerin size çarpmasını engellersiniz.
  • Otomobiliniz ile bir çocuğa 1cm kala nasıl çarpmazsınız.
  • Önünüzdeki otomobil anlık kaza yaparsa sağ şeritte ise başka bir araç varsa bu 2 otomobil arasında sadece sizin aracınızın uzunluğu kadar mesafe varsa nasıl kaçarsınız.
  • Kaygan zeminde arkadan yada önden savrulmalarda otomobilinizi nasıl kontrol altına alırsınız.

Tarzında sürücülüğünüzü yorumlarsak bu sorunlar ile mücadele yapacak ileri sürüş teknikleri bilgi ve deneyimine hangi sürücü hakim.

Tabidir bu sorulara cevap verebilirim diyen kişiler olabilir. Fakat bu sorulara cevabınız var ise doğru cevabı vereceğinizden ben emin değilim.

Nedeni ileri sürüş teknikleri sizin vereceğiniz cevaplar ile alakalı değil.

İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir? Fizik kuralları ile etkisi

İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir? Fizik kuralları ile etkisi şayet fizik kurallarına göre otomobil kullanmayı biliyor iseniz yukardaki problemlerin cevabını doğru verebilirsiniz.

Kütlesel ağırlık ve ağırlık transferi konularını bilmeyen bir sürücü ağırlık transferi ile bilinçli olarak oynayan sürücü otomobilin kontrolünü tam anlamı ile sağlayabilir. İleri sürüş teknikleri eğitimi için eğitim içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları yazımızı bilgi amaçlı okuya bilirsiniz.

Benzer Gönderiler