Makam şoförü nasıl olunur nasıl gelişim sağlanır.

Makam şoförü nasıl olunur ilk olarak makam şoförü eğitimi almanız en doğru karardır. Eğitim ile aldığınız belgeler sayesinde iş için şansınız açılır ve makam şoförü olduğunuzu belgelendirmiş olursunuz.

Bu belgeler özel sektörde olduğu gibi devlette aranan yada özellikle belediyelerde istenen makam şoförü belgeleridir. Makam şoförü olmak için mutlaka belgelenmek şarttır.

Makam şoförü nasıl olunur sorusunun eski tabiri referansınız ve cv idi. Fakat artık referans gösterme sadece şahıs olarak girebilme imkanı sağlıyor. Yetersiz kalıyor.

Makam şoförü nasıl olunur davranış şekilleri

Makam şoförü nasıl olunur davranış şekilleri kılık kıyafet ve temizlik önemlidir. Makam şoförü olmak için bu detaylar tahmini zor olmayan ayakkabı temizliğinden el ve tırnak temizliği ve gömlek temizliği ve ütüsüne kadar dikkat edilmelidir.

Bu tahmin edebileceğiniz düzen normal iş hayatında da gereklidir. Fakat asıl detaylar  araç indirme ve bindirme, araç içinde davranış şekilleri, aileye ve makama hitap gibi detaylı bir eğitim ile kapı açma teknikleri ve protokol kurallarına kadar detaylandırılır.

Yeme içme tercihi ve özel davranış şekilleri araç bekleme sırasında ne yapmanız gerekliliği gibi konular işlenmektedir.

Aile şoförlü eğitimi protokol makam şoföründen farklıdır. Detayları nedenli büyük farklılıklar gösterir. Konu ile alakalı eğitim farklılaşır. Genel meslek haline getirebilmek adına aile şoförlüğü eğitimi de aynı zamanda almış olursunuz.

Aile şoförü eğitimi ile adaptasyon problemi yaşamadan profesyonel davranış göstererek beğeni toplar ve 1. şoför olma yönünde 1 adım önde olursunuz.

Makam şoförü nasıl olunur makamın kaç şoförü vardır.

Makam şoförü nasıl olunur makamın kaç şoförü vardır. En az 3 şoför çalışır. Nedeni ise

1. şoför makamı taşır.

2. şoför hanım efendiyi taşır.

3. şoför diğer 2 şoförün haftalık izin günlerinde devreye girer aynı zamanda evin işlerine ve evin çocuklarına hizmet verir.”

Makam şoförü nasıl olunur belgeler nelerdir

Makam şoförü belgeleri sırası ile

  1. Güvenli ve defansif sürüş teknikleri
  2. İleri sürüş teknikleri
  3. Profesyonel sürüş teknikleri
  4. Vip makam şoförü teknikleri
  5. Gece sürüş teknikleri
  6. Uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele teknikleri
  7. Protokol karşılama ve davranış şekilleri belgesidir.

Bu belgeler ayrı ayrı verilir. Eğitimleri de ayrı ayrı sunulur. Makam şoförü eğitimi için detaylara ulaşabilirsiniz.

Güvenli Sürüş Eğitimi Fiyat yazımızı da okuya bilirsiniz.

Benzer Gönderiler