İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ NEDİR

İleri sürüş teknikleri nedir üst düzey alınan eğitimlerin genel adıdır. Trafik kazalarını önleyici aracın zor durumlarda tepkilerini bilmektir.

İleri sürüş teknikleri nedir sorusuna ilk olarak nerde gerek duyulduğunu anlatmak ile başlayalım. İlk otomobil üreticisi ford 2 adet araç üretir.

Bu araçlar yeni bir icat olduğundan dolayı şoförlük yeni ve acemi olduğundan sebepli dünyanın ilk iki aracı birbirlerine çarpar ve trafik kazası ilk olarak otomobil üretiminde başlar.

Bu kazalar otomobil ve şoför sayısı arttıkça tabidir ki bu konuda sürüş okulları gibi çalışmalar eğitimler ehliyet süreçleri gibi gelişimler başlar.

Normal döngü bugün ise elektronik sistemlerin sürücülere yola sokma ve kendiliğinden frenleme konularına kadar gelişimler gösterir.

Teknoloji son olarak otomobillerde insan faktörünün %98 kazalarda hatalı olduğunu ve otomobilleri bilgisayarlı sistemler kullanır ise trafik kazalarını biteceğini bildiğinden autonom sistemleri gibi gelişimleri sağlamak durumunda kalır.

Bizi otomobil direksiyonundan yakın zamanda almaya gayret ediyorlar. Hatta konu ile alakalı çalışmalar 1979 tarihinden beri uygulanmakta ve pilot bölge olarak 1979 dan beri kaza olmadığı tespitinde de bulunuldu.

Fakat bu gelişmeler birden uygulanamamakta alt yapı meselesi teknoloji ağları ve yapılması gereken datalar haricinde birde otomobil havada niye gitmiyor mücadelesi var konu ile alakalı yasal mevzuatlar düzenlenip yetki dahi alındı. Siparişlere  geçildi.

Fakat bizim dünya olarak bu gelişimi birden uygulamaya dökmemiz ne yazık ki şu anda çok gerçekçi değil.

Kimsenin özel aracı olmayacak adresinize taksi gibi otomobil robotları çağıracaksınız ve binim istediğiniz bölgeye çok ucuza kazasız gidebileceksiniz.

Şimdi bu gelişmeleri yakalayamıyoruz. Trafik kazaları her gün can alıyor. Bu konuda otomobil kullanmayı hepimiz biliyoruz yada öğreneceğiz.

İleri sürüş teknikleri nedir peki

İleri sürüş teknikleri trafik kazalarında yapabileceğiniz. Son çözümlerdir. Otomobilinizin tüm tepkilerini bilirsiniz. Hatta otomobilinizin daha iyi tutunması ve yön verebilmek anlamında yapılan mucize yöntemlerdir.

Yani otomobil kullanmayı bilmek değildir. Kurtulmayı ve dengede sürüş yapabilmektir.

İleri sürüş eğitimi kursu, sürüş kaliteniz acısından gerçekçi eğitim hizmeti verir. Siz sürüş teknikleri ile alakalı üstten bir bakış açısı oluşturamaz iseniz ne yazık ki almış olduğunuz eğitimin size fazla bir etkisi olmamıştır.

Biz sizlere eğitim sunar iken tekrara giren açıklamalarda bulunarak eğitim veriyoruz ki yeni öğrendiğiniz sürüş teknikleri ile trafik kazalarının bağını ve ilişkisini anlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bu yöntem ile ancak üsten bakma durumu gerçekleşiyor. Bu sayede akılda kalıcı ve unutulmayan fizik kuralları ile aracınızı kullanıyorsunuz ve herhangi bir kontrol kaybında aracı kontrol altına alabiliyorsunuz.

Sürüş teknikleri dünyadaki uygulamalarına bakıldığında bunu bizzat formüla 1 pistinde audi twin cup, tanıtımlarını yaptığımızda tüm dünya ülkelerinden gelen audi satışçıları ve müdürleri ile gözlemleme şansı bulduk.

Bu tip organizasyonlar içinde sürekli kendilerini bulan Japon’ undan tutun Hollanda’ lısına verdiğimiz eğitimde dünya uygulamalarının teknik alt yapı ve bilgi anlamında geride olmadığımızı anladık. Hatta çoğu katılımcının sürüş hatalarını tespit ettik.

Türkiye’ de sürüş teknikleri eğitimi üst düzeyde sunmaktayız.

İleri sürüş teknikleri nedir bu konuda  yazı yazmamın nedeni ileri sürüş teknikleri eğitimine katılmak isteyen katılımcıların bu soruyu çok fazla soruyor olmasından kaynaklıdır.
İleri sürüş teknikleri nedir aslında, manavdan gidip portakal alıyorsunuz, birçok meyve seçeneği var. Buradaki manav ileri sürüş teknikleri eğitim merkezidir. Bir çok meyve seçeneğimizde, farklı ileri sürüş teknikleri eğitim çeşitlerimizin olmasıdır.

Kısacası örneğin ileri sürüş teknikleri kursu

İleri sürüş teknikleri eğitimi diye bir adlandırmada eğitim var mı? Bizim uygulamalarımızda ileri sürüş teknikleri adını verdiğimiz eğitim uygulaması var.

Peki eğitimler standart mıdır. Eğitimler tabi ki standart değil her ileri sürüş teknikleri firması, kendi eğitmenin bilgisi dağarcığı ve ilgisi ile belirleyebileceği eğitimler vermektedir. Eğitim süresi de farklıdır.

Bu anlamda eğitim içeriği ne öğreneceğinizi, en önemlisi de pratik eğitim içeriğini anlamanız sorgulamanız mantıklı olanıdır.

Peki bu eğitimler sizi kazalarda kurtarır mı?

8 saat eğitim veriyoruz diyende olsa, beş gün eğitim veriyoruz diyende olsa, yapmanız gereken pratik eğitimde neleri gösteriyorsunuz sorusunu sormaktır.

En önemlisi araç hareketli bir makine olduğu için tabi ki pratik eğitimdir. Siz ne yapmak isterseniz isteyin araç hareket halindeyken bir şeyleri yaşar görür ve öğrenirsiniz bu anlamda sınıflarda sizi uzun süre tutarak zaman harcanan eğitimler baş ağrısından başka bir işleyiş oluşturmaz.

Akşama kadar kapalı alanlarda eğitim alma safsatalarıyla siz eğitim alıp başarılı olmazsınız.
Sizin bilmedikleriniz, pratik eğitimlerle algılanacaktır.
Sorularınıza sitemizden cevaplar bulabilirsiniz.
Trafikte kaza yapmadan güvenle otomobil kullanmanız dileği ile.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ NEDİR EĞİTİM NASIL OLMALI

İleri sürüş teknikleri eğitiminde hız mutlaka olmalı 50 km hız ile alınan eğitimler yararlı olamaz. 50 km hız ile eğitim alıyor iseniz, fren yaptığınızda zaten başınıza iş almadan durabilirsiniz. Bu neden ile kaç km hızlarda eğitim alacağınızı sorun 35 km hızlar 50 km hızlar söz konusu ise çok fayda sağlamaz.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde mutlaka takla atma sebepleri ve atmama nedenleri ile ilgili pratik bir eğitim veriyorlar mı anlamında sorgulama yapmanız gerekli. Ama bu şu değildir, takla atma simülasyonundan bahsetmiyorum. Sıkıntımız zaten simülasyonlardan ileri sürüş teknikleri eğitimlerinden kaçmak.

Youtube den sürüş hakkında video izleyip yarışçı olalım o halde. Ben yüksek hızda giderken ani manevra yapıp lastik kaldırma ve limitleri ani manevralar ile nasıl zorlayabileceğimizi ve takla atma sebeplerini bilip bu konuda ne kadarını gerçekleştire bileceğim izden bahsediyorum.

Güvenli sürüş eğitimi de ileri sürüş teknikleridir. Yarış ralli teknikleri de ileri sürüş teknikleri eğitimidir.

120 km hızlarda fren çalışmaları ve engelden kaçma teknikleri uygulanmalı. Fren mesafenizi 10 da 1 oranında düşürmeliler. 120 km hızda 12 metre gibi. Bunlar yok ise neden alıyorsunuz. Kaygan zemin eğitimleri zaten standart uygulama gerisi yok.

Ambulans ileri ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi mesleki farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkların oluşma nedeni vakaya giderken ve gelirken oluşan farklı etkileşimlerdir.

Ambulans ileri sürüş eğitimleri işe girişte belge olarak istenmektedir. Konu ile alakalı detayları inceleyebilir bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri eğitim süresi ve Ambulans ileri ve güvenli sürüş teknikleri yazılarımızı inceleye bilirsiniz.