İyi bir makam şoförü nasıl olmalı?

İyi bir makam şoförü nasıl olmalı? Bu soruyu aslında direk kendiniz makam şoförü arasanız nasıl olmasını isterdiniz. Sorusu ile yola çıkarak cevaplar bulmaya başlaya bilirsiniz.

Tabi ki konu hakkında çok detaylı eğitim veriyoruz. Burada sadece biraz yön verme anlamı ile sizlere fayda sağlamaya çalışmaktayız.

Burada maddeleştirecek olur isek genel olarak

  1. İyi ve kaliteli makam şoförü genel temizlik kurallarına uymalı
  2. Araç içinde konuşurken uzun cümle kurmamalı
  3. Sohbet tarzında konuşmalar yapmamalı
  4. İç dikiz aynasından göz teması kurarak misafirleri rahatsız etmemeli
  5. Ağır koku kullanmamalı
  6. Misafire nasıl hitap edeceğini ve hizmet sağlayacağını bilmeli
  7. Aile şoförlüğünü detaylı olarak bilmeli ve kuralları ile uygulamalı
  8. Güven vermeli ağzı sıkı olmalı
  9. Araç temizliğini detaylı olarak sağlamalı
  10. Araç bakım zamanları ve bakımı konusunda bilgili ve ilgili olmalı

gibi aklınıza bir çok konu başlığı getire bilirsiniz. Bu sayede iyi bir makam şoförü olursunuz. Aklınıza getirdiğiniz olumlu davranışları uygularsanız memnunluk yaşatırsınız.

İyi bir makam şoförü nasıl olmalı? Niçin makam şoförü işe alınıyor.

İyi bir makam şoförü nasıl olmalı? Makam şoförü tamamı ile rahatlık adına araç kullanmak istemeyen ve sizi kapısının önünde her zaman hareket halinde hazır bir sürücü mantığı ile alıyorlar.

Bu neden ile alındığınız işin hakkını vermeniz gerekiyor. Park etmek istemediklerinden ve sevk noktasında güvenli otomobil kullanabileceğinize inandıklarından makam şoförü istiyorlar.

İyi bir makam şoförü olmak için işinizi sevmeniz şart. İşinizi aksatmamanızda.

İyi bir makam şoförü nasıl olmalı? Örneğin: Şöyle düşünün şirketin kapısına geldiniz fakat makam şoförünüz ortalıkta yok. Makam şoförüne telefon ile de ulaşamadınız.

Bu durum çok önemli bir işe gitmenizi engelledi ve taksi çağırdınız. Yada şirketin herhangi bir çalışanı ile yetişmeye çalışıyorsunuz.

Tabi ki bu makam şoförü çok başarılı olamaz. Ne açıklama yapar ise yapsın en büyük hatayı yaptı. Makam şoförü olarak son iş günü olur.

Tabi ki mutlaka insanız yukarıda verdiğimiz örnekte şayet çok acil bir durumunuz oluştu ise makamı bilgilendirmeniz durumunda sorun olmayacak bir hadise haline gelecek iken ve yerinizi başka bir şoföre bırakabilecek iken açıklama getirmeden acili yet durumu makamınızın acili yetini düşünmemek anlamına geliyor.

Kısacası bir daha çalışmaya gerek kalmıyor. Makam şoförü ne demek yazımızı da okuyabilirsiniz.

Makam şoförü nasıl olunur sayfamızda eğitim içeriği konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler