Güvenli sürüş teknikleri nedir

Güvenli sürüş teknikleri nedir, eğitim sürücülerin trafik kazalarını azaltmaya yönelik aldıkları ileri sürüş teknikleri eğitimidir.

Burada önemli olan güvenli sürücülük eğitimi anlamında alınan ileri sürüş teknikleri eğitimlerinin yararlılığıdır. Bu anlamda sürücülere standart bilgiler sağlanmamaktadır. Kısacası her firmanın teorik içeriği ve pratik içeriği farklıdır.

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ NEDİR DEFANSİF SÜRÜŞ NEDİR

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri tek eğitimdir. Güvenli sürüş teknikleri trafikte futboldaki gibi defansif sürüş sağlamak anlamındadır. Güvenli sürüş teknikleri ve defansif sürüş teknikleri eğitimini ayrı eğitimler gibi sergileyen bazı firmalar bulunmaktadır.

Bu tamamı ile saçma ve yanlış bir uygulamadır. Güvenli sürüş eğitimini bilmemek ile alakalıdır.

Güvenli sürüş eğitimi şayet size tat vermedi ise ileri sürüş teknikleri eğitimi almamışsınız sadece bu işten para kazanan ticaretini başarı ile gerçekleştiren bir firmadan almışsınızdır.

Sürüş kalitesini arttırmak anlamında ilk eğitim, güvenli sürüş teknikleri eğitimidir.

Burada edineceğiniz bilgiler arasında viraj giriş ve çıkışı, savrulma kontrolleri, kaymadan araç kullanma, kaygan zemin türleri ve teknikleri,  takla atma nedenleri, manevra çalışmaları, engelden kaçma, optik yanılma, fren mesafesini onda bir oranında düşürme, dar alan geçişleri, slalom gibi kontrolü ve apexi öğrenirsiniz.

Şayet bunlar yok ise aldığınız eğitim tabi ki sıkıcı ve hatalı eğitim olacaktır.

Güvenli sürüş teknikleri trafikte yaşanan kazaları önlemeye dayalıdır.

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ NEDİR KİMLER ALABİLİR

Güvenli sürüş teknikleri eğitimini kamu kurum ve kuruluşları, taşıma yapan firmalar yolcu ve yük taşıma, telekomünikasyon, şirket aracı verilen tüm personeller, 112 ambulans şoförleri gibi örneklendirebiliriz. Aslıda tüm otomobil kullanıcılarının alması gereken ilk eğitimdir.

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ NEDİR ŞARTLARI NEDİR

Güvenli sürüş teknikleri eğitimine katılım şartı otomobil kullanmayı bilmektir.

Güvenli sürüş ile ilgili bilgilerinizi ve sorularınızı iletişim numaralarımızdan arayarak cevap alabilirsiniz aynı zamanda yeni bir forum sitemiz olacak buradan kayıt olup tüm bilgilerinizi paylaşabileceğiniz ve bilgilendirme ve marka anlamında platformlarda farklı bilgiler kazanabileceğiniz bir forum sitesi yayına başlayacak.

Artık ileri sürüş teknikleri web sitelerimizden blog yazılarının yetiştiremediğimizi ve yetiştiremediğimizi anladık. Yakında açılacak forum sitemize tüm otomobil sporlarını ve otomobile ilgi duyanları bekliyoruz.

Güvenli Sürüş Eğitmeni Nasıl Olunur? yazımızı ve İstanbul havalimanı ileri güvenli sürüş merak ediyor iseniz okuya bilirsiniz.

Benzer Gönderiler