güvenli sürüş teknikleri sertifikası Prodrv

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nedir? Güvenli sürüş eğitimi sertifikası ne işe yarar. Yabancı firmalar yurt dışı bağlantılarından dolayı bu konuda ileri sürüş teknikleri eğitimini tüm araç kullanan sürücülerine aldırıyordu.

Şirket aracı kullanan tüm çalışanlarına aldırdığı gibi diğer çalışanlarının almasını da hiçbir zaman masraf olarak bakmadılar. Tüm kadrolarına aldırdılar. Yeni işe başlayanlarını da yönlendirdiler.

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası Türkiye

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası ülkemizde daha yeni oluşan iş güvenliği konularından kaynaklı ve İSO belgelerinin şartlarına konulduğundan dolayı Türk özel şirketler halen ileri sürüş teknikleri eğitimini masraf olarak görmeye devam etmektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi konusunda görüşlerini ne yazık ki değiştirmemişlerdir. İleri sürüş teknikleri eğitimlerini alma zorunluluklarından dolayı almaktadırlar.

Hatta taşeron firmalarında almak zorunda kalması bir nebze ileri sürüş teknikleri firmalarını biraz işlevsel hale getirmiştir.

Güvenli sürüş eğitimi daha çok trafikte kazaları önleme anlamında ismi bu yönde verilmesi dolayısı ile daha çok istenilen belgeler anlamındadır.
Güvenli sürüş teknikleri sertifikası diye bilinen belge yetkilendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmaları tarafından verilmektedir. Bu konu ne yazık ki su istimal edilmektedir.

Rant sağlama amaçlı sürücü kursu niteliği taşıyan ve yasal olmamasına rağmen ileri sürüş teknikleri eğitimi veren bir çok kişi bulunmakta ve ileri sürüş teknikleri sertifikasıgüvenli sürüş eğitimi sertifikası tarzında belgeleri vermeye başlamışlardır. Bu belgeler sahtedir.

Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitim merkezleri kurumları anlamında sertifika vermeye yetkili değildir. Bunun nedeni bir üniversite olmamaları, özel eğitim merkezleri olmalarından kaynaklıdır.

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası yerine katılım belgesi

İleri sürüş teknikleri eğitim merkezleri sadece katılım belgesi verme hakkı vardır. Bu konuyu da da yetkilendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmaları, ileri sürüş teknikleri sertifikası vermişlerdir.

Bununla alakalı soruşturma yaşadıkları da bilinmektedir. Kısacası siz katılımcılara katılım belgesi verilir.

Bazı hakimler kaza yapan sürücülere ileri sürüş teknikleri eğitimi alması gerektiği kanaati verip ileri sürüş teknikleri eğitimi alma zorunluluğu vermektedir. Özellikle hakimlerin verdiği bu kanaat beni çok mutlu etmiştir.

Avrupa’ da en fazla kaza yapan ülke durumundan kurtulmamız adına bu yasal kararların daha çok verilmesi gerekmektedir.

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ ALMALISINIZ peki neden. İleri sürüş uzmanı yazımızı da okuya bilirsiniz.

Benzer Gönderiler