İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ ROLL OVER İSTANBUL

İleri sürüş teknikleri roll over eğitimi aslında otomobillerdeki, devrilme senaryosunu size birebir yaşatan ağır vasıta tipi araçlarda kullanılan aparatlı sistemdir. Bu anlamda ağır vasıta sürücülerine verilen bir eğitim çeşididir.

Diğer bir değiş ile tanker ve çimento vasıtaları. Devrilme çalkalanma şeklinde oluşan durumlar için geçerli ileri sürüş teknikleri eğitim uygulamasıdır.

İleri sürüş teknikleri roll over eğitimi nedir

İleri sürüş teknikleri roll over eğitimi nedir, tankerlerde kullanım olarak tank kısmına yarı yarıya su katılarak uygulanmaktadır. Bu eğitimde sizi 10 km hızlarda viraj almak gerektiği çalkalanma sonucunda tankerin 30 km hızlarda devrilme tehlikesi yaşayacağı ispatlanmaktadır.

Akıllıca ve gayet keyifli olan eğitimdeki tek sorun en çok süre anlamında sorun yaşatır. Bu süre ne kadar 5 dakika. İleri sürüş teknikleri eğitimi olarak verirken bu eğitimde emniyet kemeri takılır, tankere binilir, araç çalıştırılır ve 2 kez viraja girilir.

İlk olarak 20 -30 km hızda tankerin yattığı gözlenir. Katılımcı bu durumdan fazlası ile etkilenir. Bu durumda ne yapacağı bahsedilir. Bahsedilen gazı bırakmasıdır.

Gazı bırakınca roll over düzeltilir. Takla atma esnasında gazı bırakma korkunuzla zaten oluşmaktadır. İkinci aşamada ise ileri sürüş teknikleri kuralları devreye girer şimdi 10 km hızı aşmadan dön denilir. Sizde 10 km ile denersiniz. Hiçbir sorun yaşamaz. Tanker içindeki çalkalanma düşüktür.

Roll over eğitiminiz bu kadardır.
Maliyet olarak bu konuda sadece takla atıyorsunuz tarzında eğitim eksik bir tarzdır. İleri sürüş teknikleri ücreti olarak ciddi liralar istenen tamamen indi bindi tarzında, maksadının çok dışına taşan ileri sürüş teknikleri eğitim çeşididir. Biz ileri sürüş teknikleri olarak bu tip eğitimlere girmemekteyiz.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ ROLL OVER TAKLA ATMA İLİŞKİSİ

İleri sürüş teknikleri takla atma sebepleri sürüş esnasında oluşan tüm durumlar için gerçekleşebilecek eğitimdir. Aparatsız şekli ile oluşan takla atma kazalarını biz normal aparatsız araçlar da doğal halinde seyir halinde araç ile giderken oluşacak şekli ile öğretiyoruz.

Bu sayede siz gerçekleşecek olayların dengesini sürekli sağlıyor. Zor durumlara düşer iseniz bu zor durumlardan nasıl kurtulabileceğinizi öğreniyorsunuz. Sadece araçlar viraj alır iken devrilmez. Aparatlı araçlarda yapılacaklar standarttır.

Siz sadece virajda devrilirsiniz. Sürekli dengeli sürüş yapmayı bilmez ve başınıza gelecek sorunlardan nasıl kurtulmanız gerektiğini de çözümleyemezsiniz. Kısacası aldığınız eğitim defansif sürüş değildir.

İleri sürüş otomobil testi son yıllarda etkin olarak kullanıcılar tarafından markalar inceleniyor. Konu hakkında kaleme alıp bizim gözümüzden değerlendirme yapabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri sertifikası yazımızı okuya bilirsiniz. 

Benzer Gönderiler