İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ UZMANI

İleri sürüş teknikleri uzmanı ile ilgili sürekli telefonlar alıyorum bu konuda birçok kişi sürüş eğitimi vermek istemekte olduklarını aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitmeni olmak istediklerini söylüyorlar.

İleri sürüş teknikleri uzmanı eğitmeni

İleri sürüş teknikleri eğitmeni doğuştan direk olan kişilerde var. Bu biraz aslına bakarsanız doktor olmak isteyip tıp fakültesini kazanamamak gibi bir durum.
Tabi yukarı da verdiğim örnekte doktor olamayan fakat işlem yapanlar olduğunu duymadık değil, keza aynı şey bizim sektörde de var. 

İleri sürüş teknikleri eğitimlerini veren birçok kişi saçma sapan fikirlerini televizyonlarda açıklama olarak sunuyorlar. Bilmeden arkasında kendi uydurduğu teknik bakışı da sunmaktan çekinmeden yapabiliyorlar.

Çok cesaretliler bu konularda. Aynı zamanda bu işlerle alakalı gayet te kalabalıklara da ulaşabiliyorlar.

İleri sürüş teknikleri uzmanı eğitmeni nasıl olunur

Şimdi yeni arkadaşlara izlemeleri gereken konuyu anlatalım. 6 Ay sigorta istiyorlar bu sigorta ileri sürüş teknikleri yada güvenli sürüş teknikleri eğitimi veren bir ileri sürüş teknikleri firmasında Ssk’ lı olarak çalışmanız gerekiyor.

Aynı zamanda Türkiye otomobil federasyonun düzenlediği yarışlarda birinci olmanız gerekiyor. Bunlarla bir ileri sürüş teknikleri eğitmeni olabiliyorsunuz. Tabi ki birde yıllık ödemenizin gereken bir rakamda var.

İleri sürüş teknikleri eğitmeni A sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni, B sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni ve C sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni olarak 3 sınıfta kategorileştirmektedir.

Bu şartları sağlama harici tüm şartları aslında Türkiye otomobil sporları federasyonunun kural kitapçığının web sayfasından indirerek öğrenebilirsiniz. Yada arayarak öğrenirsiniz.

Bu anlamda anlatmak istediklerim şimdilik bu kadar, burada size kurallarından bahsettim. Şu an için kitapçığı indirip şartlarına uymanız yeterli…

İLERİ SÜRÜŞ ŞERİF YARDIMCI hakkında yazılan makalemizi ve İLERİ SÜRÜŞ RESUL ERGÜN yayınlarımızı mutlaka okuyun.

İşin legal şekli bu saygılarımla…