İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ SERTİFİKASI BELGESİ

İleri sürüş teknikleri sertifikası nedir ne işe yarar.
İleri sürüş teknikleri sertifikası aslına bakarsanız. Ana başlık olarak tüm eğitim içerikleri ve verilen belgelerde, yapılan eğitimin üst düzey bakış açısı ve geliştirici eğitim olduğu anlamına gelmektedir.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ SERTİFİKASI GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ SERTİFİKASI

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası üstünde ileri sürüş teknikleri ana başlık olarak kullanılır. Yani güvenli sürüş teknikleri eğitimi almış katılımcı aslında ileri sürüş teknikleri sertifikasının ana başlığında güvenli sürüş teknikleri aldığı yazar.

Bu anlamda siz ileri sürüş teknikleri eğitiminin bir eğitim çeşidi olan güvenli sürüş teknikleri eğitimini almış oluyorsunuz aslında.

Daha öncede bahsettiğim gibi sürücü kursundan alınan ehliyete benzetebiliriz bunu.
Siz sürücü kursundan istediğiniz ehliyet gurubuna başvurup alabiliyorsunuz.

Bizim ileri sürüş teknikleri, sürücü kursu olsun. Ehliyet grupları da alacağınız güvenli sürüş teknikleri sertifikası…

Kısacası açıklayıcı olarak anlatabildiğimi sanıyorum…

Aslında sertifika olarak ileri sürüş teknikleri sertifikası vermiyoruz. Bazı firmalar ileri sürüş teknikleri sertifikası verdiğini iddia etse de böyle bir durum yok.
Sertifika devlet tarafından sunulabilmektedir. Sınav yapılır.

Bizim verdiğimiz konumda tüm onaylı, lisanslı ileri sürüş teknikleri eğitim kurumlarının verdiği belge ileri sürüş teknikleri katılım belgesidir.

Bunun dışında ileri sürüş teknikleri sertifikası verilemez. İleri sürüş teknikleri katılım belgesi vardır. Böyle bir belge veriliyorsa kanunsuzdur.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ SERTİFİKASI VE GÜVENLİ SÜRÜŞ

Güvenli sürüş teknikleri ve ileri sürüş teknikleri  karıştığı ve anlaşılması zor olduğu için güvenli sürüş teknikleri belgesi ve ileri sürüş teknikleri katılım belgesi birlikte vermeyi tercih ediyoruz.

Peki ileri sürüş teknikleri katılım belgesi ne işe yarar. Artı firma altınıza otomobil verecekse sizden istiyor. Hatta eğitim için kendiliğinden gönderen firmalarda var. Bu nedenle alıyorsunuz gibi gelmesin.

Trafikte ölmeyin, öldürmeyin bu neden yeterince gerçekçi değil mi? Asıl amaç bu…

112 ambulans şoförü sertifikası nasıl alınır  Yazımızı inceleyebilirsiniz.

İleri sürüş sertifikası nasıl alınır

Siz 130 km lik hızlarda savrulduğunuz da kaza yaparken ve bu kazanın neden olduğunu dahi anlayamazken, skidcar güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi ile 20 km lik hızlarda aynı savrulma etkisini merkez kaç yaşayarak tehlikeli bir durum yaşanmadan öğrenebiliyorsunuz.

Bu savrulmalardaki en önemli etken ise skidcar aracının çeşitli zeminlerde kar, buz, yağmur, çamur, mıcır gibi farklı kaygan zeminleri yaşata bilmemizdir.

İLERİ SÜRÜŞ BELGESİ NERDEN ALINIR BİZİM FARKIMIZ NEDİR

Etki olarak aracınızdaki fren sistemlerinin ne işe yaradığını öğrenme şansınızda yüksek hızlarda geliştiriyoruz ve ne fayda sağladıklarını ne gibi durumlarda nasıl davrana bileceğinizi kısacası ileri sürüş tekniklerinin tabanını oluşturuyoruz.

Siz sistemleri ve merkez kaç kuvvetini skidcar güvenli ve defansif sürüş teknikleri ile öğreniyorsunuz.

Skidcar Avrupa ve Amerika’ nın kullandığı sistemdir. İleri sürüş teknikleri eğitiminde aynı zamanda en yaygın olan ise yere branda serilerek kendi aracınızla alabileceğiniz eğitim şekli vardır. Biz buna anti skid eğitimi diyerek biraz daha süslüyoruz.

Fakat skidcar eğitimleri kadar faydalı bir eğitim değil, ileri sürüş teknikleri eğitim denilince bizim başımızı en çok ağrıtan ve kazaların nedenlerinden en büyüğü olan, merkezkaç kuvvetidir.

Bu kuvvet bizim, savrulmamıza neden olurken sürücünün yapabileceği küçük hatalarla ölümcül sonuçlarla karşılaşılması içten bile değildir.

İLERİ SÜRÜŞ SERTİFİKASI NASIL ALINIR ANTİ SKİD

İleri sürüş sertifikası nasıl alınır. Branda da herhangi bir merkez kaça girme durumu olmadığından etki derecesi çok düşüktür. İleri sürüş teknikleri, güvenli ve defansif sürüş teknikleri ile başlar ve skidcar sistemi kullanılmalıdır.

Bu nedenle ileri sürüş teknikleri firmaların eğitimi nasıl şekillenir ve neler gerekir. Burada biraz belirtmek istedik kafasına göre eğitim veren firmaların eğitim bilgisini mutlaka zorlamalısınız.

İleri sürüş teknikleri hakkında size telefonda olsun eğitimini anlatamayan firmalardan eğitim almak doğru değildir.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ PRODRİVE eğitimi kaza yapmamanız için verilen sizin kendi güvenliğiniz için verilen eğitimdir. İleri sürüş teknikleri eğitimi kaza önlemek için yapılan hassas bir eğitimdir.

Eğitim alacağınız firmaların eğitim videolarına bakmanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitimleri hakkında nasıl verildiğini de sorgulamanız gerekli.

İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ hakkında yazımızı da okuyabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar

İleri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar sorusunun cevabı ilk olarak sizin trafik kazası sonucu ölümcül yaralanmalı ve maddi hasarlı yaşayabileceğiniz trafik kazalarını önlemeye dayalı yapılan eğitimdir. Tüm sürücülerin alması gerekir.

İleri sürüş teknikleri eğitimini alan kullanıcıların yorumu da

  • Bu eğitimi her kez almalı çok faydasını gördük
  • Bu eğitimi sürücü kurslarında ehliyet alırken vermeliler
  • Biz araç kullandığımızı sanıyormuşuz
  • Bu kadarını beklemiyordum
  • İyi ki gelmişim
  • Şayet daha önceden gelseydim o kazayı yapmazdım
  • Telefonda konuştuğumuzdan çok daha etkili ve kaliteli bir eğitimmiş

Tarzında memnuniyet bildirirler. Aracınız önden savrulunca arkadan kayınca ne yapabilirsiniz.

Yada yüksek hızda 120 km de aracınızı 10 metrede tam duruş yapabilecek frenlemeyi yapabilirisiniz.

İlk olarak canınızı sonrasında mesleki olarak gereklilik varsa ileri sürüş eğitimi alırsınız.

İleri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar hangi sektörlerde kullanılır

Devlet şoför alımlarında da şu anda ileri sürüş sertifikası sorulmaktadır.

Özellikle 112 ambulans şoförü belediye şoför alımlarında yada rektör adliye şoförlerinden de istenmektedir.

Son yıllarda şoförlük mesleğini yapan kişilerden mutlaka istenmeye başlanmıştır. Büyük firmalar özellikle telekomünikasyon, enerji ve teknoloji sektörlerinde, makam şoförü olanlardan ileri sürüş teknikleri belgesi talep edilmektedir.

İleri sürüş teknikleri platformu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Benzer Gönderiler
ŞİMDİ ARA
KONUMA GİT