İleri sürüş Şerif Yardımcı Ferrari Yarış Eğitmeni

İleri sürüş Şerif Yardımcı  bu işte en büyük deneyim sahibidir. Yarış eğitimi verirken kibar, anlayışlı aynı zamanda müsaadelidir.

İleri sürüş teknikleri uzmanı olmamda en büyük etken olan Şerif hocamdır. Birlikte dört yıl boyunca profesyonel sürüş teknikleri, yarış teknikleri eğitimi verdim.

İlk gün eğitimlerde katılımcıları ben hazırlıyordum. İkinci gün ise birlikte yarış eğitimlerini veriyorduk.

İleri sürüş teknikleri eğitimlerinde ilk gün güvenli ve defansif sürüş teorik eğitimi, skidcar pratik eğitimi, drift eğitimi, ileri sürüş teknikleri eğitimi, sportif sürüş teknikleri eğitimini vererek tamamlıyordum.

İkinci gün ise yarış teknikleri eğitimini birlikte veriyorduk.

Şerif Yardımcı ile çalışmalarımız Körfez yarış pisti ve İstanbul Parkta Audi Cup ta devam etti pilotluk yaptık.

Start alırken ilk araç Şerif Yardımcı idi ve ustamın arkasından ben takip ettim. Hayatımda en heyecan duyduğum işti bu.

Şerif hoca bilgi ve tecrübesi ile karşılaştığım en doğru ve bilgili tek boş lafı dahi olmayan üst düzey pilottu.

İleri sürüş Şerif Yardımcı hocaların hocası

Türkiye’ de ileri sürüş teknikleri  uzmanı Şerif Yardımcı, performansının ve donanımının başka bir ileri sürüş teknikleri uzmanında var olabileceğine ihtimal veremiyorum.

Türkiye’ de ileri sürüş teknikleri konusunda bu tarz bir uzman yetişemez. Ne yazık ki biz bu denli bir yarış pilotunu değerlendiremedik.

Bana bakılır ise Şerif  Yardımcı hocamın verdiği eğitim uygulaması ülkemizdeki ileri sürüş tekniği konularının çok üstündedir. Trafik kazalarına karşı verilen mücadelede Şerif  Yardımcı hocama bir görev sağlanması gerekirdi.

Konusunda yurt dışında Ferrarinin yarış eğitmenliği yaptırdığı Şerif Yardımcı hocama biz ülkemizde artık pistleri gençlere bırak gibi yorumlarda bulunduk.

Kendi değerlerimizin farkında olmadığımız bu dünyada yarışta 1 saniye fark attın bana, sen benim tek asistanımsın sözleri ile çırağının geçmesine sevine bilen bir ustadır Şerif Yardımcı.

Darbe alma ve vurma eğitimi verirken şiganlara Şerif Hocamı sıkıştırırken bu durumdan hoşlanan, aracına çarpma sonunda spin attırırken gözleri ıslanarak gülen adamdır.

Ben onu geçerken ve pist dışına atarken sevinen, otomobil tutkusunun kendimde çok fazla olduğunu zannederken, Şerif hocamın tutkusuna şaşıran ben deniz ileri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün.

Pistlerde yarış kazanmış pilotların Şerif abiden eğitim alırken ne kadar bilgisiz olduklarının şahidi olmuşumdur.

Ben bu acayip dünyada mavi bir gökyüzü ve beyaz bulutların altında nefes alırken bastığım toprak üzerinde Şerif Hocamın eğitimini verdiği kalitede yarış eğitimini vereceğim.

Onun bilgilerini ve anlattıklarını hiç unutmayacağım, hiç bir şey tesadüf değil ise benim bu dünyadaki en büyük hazım Şerif hocamla birlikte yarış eğitimi ve anti terör teknikleri eğitimi vermektir.

Ah kızınca ortalığı birbirine katan ustam aramızdan erken göçtün Allah mekanını cennet kılsın. Umarım tekrar karşılaşırız. Bana söylediğin hiç bir şeyi unutmayacağım.

Benim P… Şerif Hocam yakından tanıyanlar lakabını bilir.

İleri ve güvenli sürüş makalemizi okuya bilirsiniz…

Benzer Gönderiler