İLERİ SÜRÜŞ APARATLI EĞİTİM

İleri sürüş aparatlı eğitim skidcar ileri sürüş teknikleri eğitiminde bize savrulmaları sürekli yaşatan aynı zamanda farklı kaygan zemin türlerini yaşatmak adına kumandalı sistemle otomobilin içinde farklı kaygan zemin türlerini uygulaya bildiğimiz.

Hidrolik sistemin, elektrikli bir pompa ile çalıştığı, İsveçlilerin bulduğu ve tüm Avrupa ve Amerika’ da ileri sürüş teknikleri eğitimi uygulamalarının bu aparat sayesinde verildiğini biliyorsunuz.

Fakat skidcar ile ülkemizde hileli ileri sürüş teknikleri eğitimleri verilmeye başladı. Tabi ki biz her şeyin hilesini geliştiriyoruz. Skidcar ile ileri sürüş teknikleri eğitiminde hile olur mu diyorsanız.

İLERİ SÜRÜŞ APARATLI EĞİTİM SKİDCAR

İleri sürüş başlangıç eğitimi skidcar aparat ile yapılıyor. Skidcar  kayan otomobil anlamına geliyor. Skidcar sayesinde önden kayma ve arkadan savrulma şeklinde merkezkaçın fiziki durumunu ve kontrol kaybını öğreniyorsunuz.

Daha sonra ileri sürüş teknikleri skidcar eğitimleri hakkında fizik kuralı olan merkez kaç kuvvetini ve etkilerini sizinle paylaşan bir yazı paylaşacağım.

Güvenli sürüş teknikleri eğitiminde merkezkaç kuvveti tam yaşanıyor iken otomobilin skidcar aparatı kumandası ile aşağı indirilerek bak sen kurtardın tarzında ileri sürüş teknikleri veriliyor.

Aslında İleri sürüş teknikleri skidcar eğitimleri, aparatın yukarıda olması ile sürekli kayması ile yaşatılır. İleri sürüş teknikleri aparatlı eğitimler lastiklerin teması az iken ileri sürüş teknikleri eğitmeni elindeki kumanda ile skidcarın pistonlarını indiriyor.

Otomobilin lastikleri yere temas ettiği için otomobil stabil olarak tutunuyor ve siz topladınız görüntüsü veriliyor. Bu yapılan ileri sürüş teknikleri eğitimi değildir. Luna park ta savrulan makineye binmektir. Jetonu toplayan ise ileri sürüş teknikleri eğitmenidir.

Bu denli müthiş bir sisteme sahip olan ve ileri sürüş teknikleri eğitiminin en güzel makinesini bu hale getiren firmalar doğru iş yapmıyor.

Katılımcı sebep olduğu savrulmaları ve toplamaları değil, kayan bir aracı kaydırmamayı öğrenmeli.

Böylece otomobil savrulmadığı için toplama gerektirmez, oluşan savrulmalar da çok yumuşak olur. Siz bu sayede limitlerin üstünde bir savrulma yaşamamış olursunuz.
Kısacası güvenli sürüş teknikleri eğitimi almadınız. Siz bir nevi lunaparka gittiniz.
Kaliteli ileri sürüş teknikleri eğitimi almanız dileği ile…

İleri sürüş aparatlı eğitim haricindeki eğitimlerin mantığı

Aparatlı eğitimler sadece denge sağlamak ve savrulma kontrollerini öğrenmek ve viraj giriş çıkış açıları fren mesafesinin uzadığını görmeniz içindir.

Burada olan eksiklik yavaş hızlarda olması kayma eğilimlerinden dolayı kurtarma zamanının hız orantılı süresinin olmasıdır. Kısacası otomobilin kontrolünü kurtarmak ve yön sağlamak için zaman bulursunuz.

Şayet yüksek hızlarda iseniz 70- 120 aralığı gibi zamanınız olmaz ise burada aparatsız eğitimler devreye girer. Teknik sürüş bilgisi olmayan güvenli sürüş eğitmenleri de siz katılımcılarda kayma eğitimi veren veya alan aynı durumdadır trafik kazası yaşar.

Bu nedenli size diğer eğitimlerimizi de incelemenizi aynı zamanda arayıp danışmanızı tavsiye ediyoruz. Unutulmamalıdır ki ölümcül kazalar kaygan zeminli kazalardan oluşmuyor.

İleri sürüş aparatlı eğitim kaygan zeminlerden savrulmalardan dolayı oluşan kazalar mutlaka var. Kaygan zemin eğitimleri almadan da diğer eğitimleri veremeyiz.

İleri sürüş aparatlı eğitim sizi geliştirmek için yavaş hızlarda kaygan zemin eğitimleri ile başlatıp denge sağlayabiliyoruz. Fakat kaygan zemin eğitimi almadan diğer eğitimleri de anlatamıyor ve veremiyoruz.

İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir yazımızı mutlaka okuyun.

İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir yazımızdan daha fazla bilgi ala bilirsiniz.