İleri sürüş teknikleri sertifikası ne işe yarar

Ambulans güvenli sürüş belgesi eğitimi sertifikası genel belge olarak güvenli ve defansif sürüş teknikleri belgesi ve ileri sürüş teknikleri katılım belgesi olarak sunulmalıdır.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi olarak alınan bir eğitimin ilk yardım araçları eğitimi olarak verilmesi yanlıştır. Ne anlamda yanlış olduğu ise geçersiz belge olarak söylemiyoruz.

Ambulans güvenli sürüş belgesi bu belgenin yanlış olma nedeni iş değişikliği yaşadığınızda yada başka bir müracaatta güvenli sürüş teknikleri ve ileri sürüş teknikleri belgesi istendiğinde tekrar bu belgeler için masraf yapmanız gerekecektir.

Mesleki olarak alacağınız ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimi normal güvenli sürüş eğitimleri ile karşılanması ve üzerine 1 saatlik bir farklı uygulama yapılması şeklinde olmalıdır.

Yada en azında biz bu şekilde yapıyoruz.

Netice olarak ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimi alıyorsunuz ve aynı zamanda aldığınız ileri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri belgeniz ile farklı konularda da iş başvurusunda buluna bilmenizi sağlamış oluyoruz.

Sizin avantajınıza olanı size sunmak ticari düşünülerek farklı eğitim anlamında sunmak doğru değil.

Ambulans güvenli sürüş belgesi çeşitliliği

Ambulans güvenli sürüş belgesi normalde yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk yardım araçları eğitimi üzerine biraz daha fazla eğitim konularak mesleki olarak verilmesi gereken güvenli sürüş teknikleri ve ileri sürüş teknikleri eğitimidir.

 1. Ambulans güvenli sürüş belgesi
 2. Ambulans ileri ve güvenli sürüş belgesi
 3. Ambulans ileri sürüş belgesi
 4. İlk yardım araçları güvenli sürüş teknikleri belgesi
 5. İleri sürüş teknikleri belgesi
 6. Güvenli sürüş teknikleri belgesi
 7. Defansif sürüş teknikleri belgesi
 8. Ast belgesi
 9. Aste belgesi

Şeklinde verilebilmekte ve düzenlenmektedir. Bunların içinde en doğru olacak olan

 • İleri sürüş teknikleri belgesi
 • Güvenli ve defansif sürüş belgesidir.

Aste belgesi ve Ast belgesi nedir

Ast belgesi nedir yada Aste belgesi nedir bu konuda alınan belgeler geçersizdir. Aste eğitimi kimlere verilir konusunda ki yazımızı okuyup geniş bilgi alabilirsiniz.

Aste Ambulans sürüş teknikleri eğitiminin baş harfleridir. Bu konuda ileri sürüş teknikleri eğitim firmaları eğitim vermez.

İl sağlık müdürlüğü tarafından isimlendirilen ve belgelendirilen iç eğitim olarak çalışan ambulans şoförlerine verilen eğitimi ileri sürüş teknikleri uzmanı olarak her hangi bir isim ve firmanın vermesinin hiç bir anlamı yoktur.

Fakat bu konuyu bile manipüle ederek Aste yada Ast belgesi veriyoruz demek çok saçma bir olaydır.

Aste eğitim belgesi il sağlık bakanlığının iç eğitimidir. Bu kadar doğal bir olguyu işe başlama evrakı olarak sunamazsınız. Aynı zamanda işe başlamak için istenilen belgeler.

 1. İleri sürüş teknikleri katılım belgesi
 2. Güvenli ve defansif sürüş teknikleri katılım belgesidir.

Bunun haricinde verilen belgeler tekrar para kazanalım veya ileri sürüş teknikleri eğitimlerini ve içeriğini kavrayamamış firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir.

112 ambulans şoförlüğü başvuruları yada özel ambulans şoförü başvuruları için verilen belgelerde bir fark yoktur…

Ambulans eğitimi dersi yazımızı mutlaka inceleyin.

Benzer Gönderiler