İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VİRAJDA SAVRULMA

İleri sürüş teknikleri virajda savrulma konusunda önemli olan viraj çeşitleri ve viraja girme teknikleridir. İleri sürüş teknikleri virajda savrulma önden ve arkadan savrulmadır.
İleri sürüşün gerçek konusu olan viraj çalışmaları basit eğitimlerle başlar ve sportif sürüş tekniklerine kadar uzanır.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VİRAJDA SAVRULMA SPORTİF SÜRÜŞ

Sport sürüş teknikleri aracın performans kullanımı şekline döner, profesyonel sürüş teknikleri eğitimi ise sürüş tekniklerini üst limite taşınması ve limitin üstünde dahi aracın kontrol altına alınması şeklinde devam eder.
Yarış tekniklerinde bu konu tamamı ile sonlandırılır. Artık limitlerin üstüne fizik kurallarının üstüne nasıl çıkabilirsiniz konuları işlenir.
Sonuçta ileri sürüş tekniklerinin gerçek bütünlüğü yarış ralli teknikleri ile son bulur. İleri sürüş tekniklerinde ben yarış tekniklerini öğrensem de kullanmam diyenler çoğunlukta. Fakat aslına bakarsanız yarış teknikleri eğitiminde eksik konu kalmıyor.
Her türlü kontrol kaybın da araçla dans edercesine istediğiniz şekilde yön verebileceğiniz eşsiz bir eğitimle karşılaşıyorsunuz. Eğitim ücreti olarak da bir cep telefonu fiyatı ödemede bulunuyorsunuz. Hayatınız boyunca ileri sürüş tekniklerinin yarış eğitimi ile kaza yapmıyorsunuz.
Karlı buzlu zeminlerden tutun hızlı sürüş tekniklerine kadar tüm ileri sürüş teknikleri eğitiminden geçmiş ve bütün hatalarınızdan sıyrılmış oluyorsunuz. Eğitim süreci 2 tam gün süren yarış ralli eğitimlerini heyecan duyarak aynı zamanda da öğrenip bilinçlenerek tamamlıyorsunuz.
Bu anlamda bizden ileri sürüş teknikleri eğitimini almış katılımcılar, teşekkürlerini ifade ederek eğitimi bitiriyorlar.

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VİRAJDA SAVRULMA RALLİ

İleri sürüş tekniklerinin gerçek anlamlandırıcısı yarış ralli sürüş teknikleri eğitimidir. İleri sürüş teknikleri eğitiminde bazı eğitimleri almış kişiler tüm sorunlarda araç kontrollerini yapamayabilir.

Bu şuna benziyor aslında skidcar güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimi almış bir kişi ufak çaplı kaza yaparsa, bu trafik kazasının haber olma niteliği düşüktür,
Trafikte kaza yapan kişi rallici ise bu kaza şaşırılacak bir konudur ve haber değeri taşır.
Bu mantıktan da anlaşılacağı gibi yarış ralli teknikleri eğitimi gerçek manada ileri sürüş teknikleri eğitimidir.
Ne kadar fazla bilgi o kadar işin ileri seviyesi, adı üzerinde ileri sürüş teknikleri.

Uygulama sistemi olarak ileri sürüş teknikleri uygulaması bizde virajda tutunma eğitiminin başlamasıdır. Aynı zamanda yüksek hızlarda aracın kontrolünün sağlanmasıdır.

Bu konuda apex’ ten tutun viraj giriş ve çıkış kontrolleri, viraj çeşitleri, değişken apex gibi tüm konuların açılımına girilmektedir.

İleri sürüş teknikleri virajda savrulma yazımızı da inceleye bilirsiniz.

İleri sürüş bölgesel fark yazımızı da inceleye bilirsiniz.