İleri sürüş teknikleri uygulama eğitim

İleri sürüş teknikleri eğitimi uygulama çeşitlerinin genelleme adı olarak kullanılmaktadır. Bu konuda 30 çeşit farklılık gösteren ileri sürüş teknikleri eğitimlerimiz var. 

Yarış teknikleri eğitiminden, direksiyon dersi ile araç kullanmayı öğretmeye kadar farklılık gösteren, binekten ağır vasıta ileri sürüş teknikleri eğitimlerine kadar farklı eğitimlerin bileşkesine ileri sürüş teknikleri eğitimi denilmektedir.

Bu kısacası kasap et satar, ileri sürüş teknikleri uygulama olarak ise size gerekli olan eğitimi verir.

İleri sürüş teknikleri ile alakalı olarak en önemli olan sorunlardan biride katılımcının istediği eğitimi, ileri sürüş teknikleri eğitimi veren kurumların direk güvenli sürüş eğitimi uygulamasını satmasından kaynaklanmasıdır.

İleri sürüş teknikleri eğitimi uygulama yapan kurumlar

İleri sürüş teknikleri eğitimi yapan kurumlar genellemeyi doğru olduğunu düşündükleri için. Güvenli defansif sürüş teknikleri dolu dolu gelen bir eğitim ismi, evet insana güvenli isminden destek vermekte. Fakat ne kadarı doğru.

Güvenli sürüş teknikleri uygulamaları düşük hızlarda gerçekleştirildiğinden aynı zamanda da fazla teknik bilgiye gerek olmadan verilen bir eğitim şekli olduğu için güvenli sürüş eğitmeni baya bir artış sağladı.

Buradan bakılınca tabi ki, bu genellemeye vurularak ileri sürüş teknikleri uzmanı diye daha da bir kalın olan ileri sürüş teknikleri uzmanı, yol güvenliği uzmanı, profesyonel sürüş teknikleri uzmanı gibi çeşitliliklerin hepsinden haberdar ve eğitim uzmanı olup taştılar.

İleri sürüş teknikleri eğitimi uygulama yapanlar kimler mi?

Sürücü kursu olan, direksiyon hocası olan yada parası olan kişiler ileri sürüş teknikleri uzmanı olmaya başladı.

Kısacası öyle şeyler yaşadım ki meslek hayatımda adam sürücü kursu kitabı yazmış ki tamamen kopyala yapıştır şeklinde, internetten indirme bir kitap ve imla hatalarına baktığımda tüm noktalama işaretleri dahi aynı.

Bize gelip ileri sürüş teknikleri nin kitabını yazdım diyor. Acaba yazsa 1 sayfa bilgi verebilir mi çok merak ediyorum.

Mesela bu ticari arkadaşta ileri sürüş teknikleri uzmanı ve iyi ticaret yapıyor. Bilgi ve birikim olmadan, askerde bu konularla alakalı bir durumu olmuş. Buradan yola çıkmış falan. Anlamadım ki nasıl bir hikaye bu.

Sonrada ileri sürüş teknikleri ile alakalı tüm hocalarını kendi eğitmiş bu bence daha kötü bir iddia. Diğerine bakıyorsun en büyük firma adam yurt dışına gitmiş on numara olmuş gelmiş. E tabi ki ileri sürüş teknikleri eğitmeni yetiştirmeye başlamış. Bizde böyle…

Merakı olmayıp normal araç kullanıcılarının 2 araç döndürerek kamaralara çıkıp kendini ilan ederek birden ileri sürüş teknikleri eğitmeni olması ve herkesten daha iyi olması, şahin marka otomobil alıp yan veren driftçi genç arkadaşlarında hakkına giriyor.

Bu anlamda bu arkadaşlarında ileri sürüş teknikleri uzmanı olmasını gerektirmektedir. İleri sürüş teknikleri uzmanlığı pazar arabasına döndü acaba hangisinden eğitim almalıyız. Yarım kilosu kaça…

Şimdi bu ileri sürüş teknikleri ile alakalı olarak en doğru hareket kendi aracın ve kursun aracı ile eğitim alarak yarış teknikleri eğitimine kadar ilerlemekle olur. Hepsi eksik diyorum kısacası yarış teknikleri eğitimi tam olanı.

Biz bunu biliyoruz bu nedenle İleri sürüş teknikleri eğitimi uygulama eğitiminde ayrıca ofansif sürüş teknikleri eğitimi de veriyoruz ki. Kimseye 50 km hızda eğitim verdik, güzel eğitim veriyoruz, yalanına kaptırmamak gerektiğini biliyoruz.

Bu eğitimdeki tek fark takla atma nedenlerinin çok önemli olması ve fren metrajının 10 / 1 oranına düşürülmesinden kaynaklanmaktadır.

İleri sürüş teknikleri eğitimi uygulama yaparken bunun dışında savrulma durumunda da doğru sürüş tekniği ve aynı zamanda da yapabileceğiniz hatalarda çözümsüz kalma durumlarını göstermemizdir.

Burada bilgi sunmak sorun değil. Bu işi bu şekilde yapmak hayat kurtarıcı bir eğitim şekli olmamaktadır.

Aldığınız ileri sürüş teknikleri eğitimi uygulama yapılırken yüksek hızlarda etkin kontrol tekniklerini öğretmiyor ise size fayda sağlamayacaktır.

Ambulans ileri ve güvenli sürüş teknikleri hakkında yazımızdan yararlana bilirsiniz. İleri sürüş teknikleri Ankara eğitimi hakkında merak ettikleriniz için inceleye bilirsiniz.

Benzer Gönderiler