İLERİ SÜRÜŞ DİKKAT DAĞITAN

İleri sürüş dikkat dağıtan davranışlardan bahsetmek istiyorum bu davranışlar nedeni ile bilmeden trafik kazası yaparsınız. Ölümcül ve maddi hasarlı bir durum yaşamadan bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim .

İLERİ SÜRÜŞ DİKKAT DAĞITAN CEP TELEFONU

Güvenli sürüş teknikleri, eğitiminde bahsettiğimiz ileri sürüş dikkat dağıtan davranışlar kısmında trafik kazalarına en çok sebep olan konu otomobil kullanırken cep telefonu ile konuşmak.
İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri kulaklık yada araç içi sesli konuşmalarda iki elinizin direksiyonda olması ile ilgilenmez. Kafanız ve aklınızın yolda olması ile ilgilenir.
Şayet size çok öfkeleneceğiniz yada çok heyecanlanacağınız bir telefon gelirse ve siz seyir halinde otomobilinizde bu konuşmaya devam ederseniz %400 gibi aşırı yüksek bir durumda trafik kazası yaşayabilirsiniz.
Bu nedenle telefon konuşmalarını trafikte seyir halinde yapmamaya özen gösterelim. Otomobilinizi güvenli bir bölgeye alıp ( Cebe ) konuşma bitene kadar lütfen hareket etmeyelim.
Sadece sizin canınız tehlikede değil karşı tarafın canı size emanet. Otomobil kullanımı çok hassas bir konudur. Bu nedenle güvenli sürüş tekniklerini ve ileri sürüş tekniklerini sürekli uygulamak gerekmektedir.
Bununla birlikte sadece cep telefonu değil tabi ki otomobilde dikkat dağıtan davranışlarımız.

İLERİ SÜRÜŞ DİKKAT DAĞITAN MÜZİK

İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri eğitiminde otomobilinizin tüm kullanım detaylarını bilmeniz trafikte araç kullanırken gözünüzü ayırmadan kullanmanızı ve kaza yapma oranınızı düşürür.
Güvenli sürüş teknikleri anlatımlarımız da daha sonra tekrar üstüne basacağım derinlemesine bilgiler sunacağım. Otomobilde özellik ile teyp veya cd çalara kaset koyalım derken birçok kaza senaryosu duyuyoruz.
Elinden kaset düşüyor alim derken küçük bir çocuk eziliyor gibi nice kazalar. İleri sürüş teknikleri dikkate dayalıdır.
Müzik dinlemek istiyorsanız şu kasetleri otomobile binmeden takın ve tüm radyo sistemini ve teyp ayarlarını önceden öğrenin ki gözünüz çok aramasın ne yapmak isterseniz çabuk yapın.
Otomobilinizin de kapıları nereden kilitleniyor. Dörtlü sinyal nerede cam nereden açılıyor yeni kullanacağınız bir otomobil ise önceden bakın sonra otomobilinizi çalıştırın.

İLERİ SÜRÜŞ DİKKAT DAĞITAN YEMEK  VE İÇME

Ayrıca otomobillerde yeme ve içme alışkanlıkları da trafikte kaza yapma nedenidir. Elindeki yiyecek ve içeceği tutar iken ani bir durum başınıza geldiğinde direksiyonu çevirecek bir durumda olamazsınız.
Anlık bir lastik gümlemesi de direksiyonda kayıp yaşatacaktır. Yada bir taşa yada bir çukura anlık olarak lastiğinizi düşürmeniz durumunda ölümcül trafik kazası oluş nedeni olabilir.

İLERİ SÜRÜŞ DİKKAT DAĞITAN YOLCU

Trafikte yanınızda oturan kişi sürekli sizi uyarıda bulunarak gereksiz tedirgin ediyorsa bu tip sürüşlerde dikkat dağılması ve öfkelenmeniz sonucunda trafik kazası yaşanabilir.
Yanınızda ileri sürüş dikkat dağıtan yolcu bulunuyor ise o kişiye karışmaması gerektiğini ve tereddüt nedenli otomobil kullanır iken dikkatinizin dağıldığını anlatmanız gereklidir.
Güvenli sürüş eğitimi fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. Güvenli sürüş eğitmeni nasıl olunur inceleye bilirsiniz.