Güvenli sürüşBilgiEğitimGenelSürüş

İleri sürüş teknikleri uzmanı

İleri sürüş teknikleri uzmanı

İleri sürüş teknikleri uzmanı ile ilgili sürekli telefonlar alıyorum bu konuda birçok kişi sürüş eğitimi vermek istemekte olduklarını aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitmeni olmak istediklerini söylüyorlar.

İleri sürüş teknikleri uzmanı eğitmeni

İleri sürüş teknikleri eğitmeni doğuştan direk olan kişilerde var. Bu biraz aslına bakarsanız doktor olmak isteyip tıp fakültesini kazanamamak gibi bir durum.
Tabi yukarı da verdiğim örnekte doktorlar olduğunu duymadık değil, keza aynı şey bizim sektörde de var. İleri sürüş teknikleri eğitimlerini veren birçok kişi saçma sapan açıklamaları televizyonlarda açıklama olarak sunuyorlar. Bilmeden arkasında kendi uydurduğu teknik bakışı da sunmaktan çekinmeden yapabiliyorlar. Çok cesaretliler bu konularda. Aynı zamanda bu işlerle alakalı gayette kalabalıklar. Öyle olmasa idi bulaşmazlardı zaten.

Şimdi yeni arkadaşlara izlemeleri gereken konuyu anlattım. 6 Ay sigorta istiyorlar bu sigorta ileri sürüş teknikleri yada güvenli sürüş teknikleri eğitimi veren bir ileri sürüş teknikleri firmasında ssk lı olarak çalışmanız gerekiyor.

Aynı zamanda Türkiye otomobil federasyonun düzenlediği yarışlarda birinci olmanız gerekiyor. Bunlarla bir ileri sürüş teknikleri eğitmeni olabiliyorsunuz. Tabi ki birde yıllık ödemenizin gereken bir rakamda var.
İleri sürüş teknikleri eğitmeni A sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni, B sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni ve C sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni olarak 3 sınıfta kategorileştirmekte dir.

Bu şartları sağlama harici tüm şartları aslında Türkiye otomobil sporları federasyonunun kural kitapcığının web sayfasından indirerek öğrenebilirsiniz. Yada arayarak öğrenirsiniz.

Bu anlamda anlatmak istediklerim şimdilik bu kadar, burada size kurallarından bahsettim. Şu an için kitapçığı indirip şartlarına uymanız yeterli

İşin legal şekli bu saygılarımla…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git