İleri sürüş teknikleri kursu ne işe yarar nedir

İleri sürüş teknikleri kursu ne işe yarar iş kazalarının oluşumunu engeller.

İleri sürüş teknikleri kursu ne işe yarar trafikte yaşanan ölümcül kazaların nasıl engelleneceğinizi yüksek hızlarda aracın tepkileri pratik eğitimler ile defalarca çalıştırarak tüm teknik detaylar  ile eğitim sağlar.

İleri sürüş teknikleri kursu ne işe yarar size tehlike anında oluşan 16 fazla karar alma yerine tek ve doğru kararı vermeyi öğreterek kısıtlı bir zamanda hangi tekniği uygulamanız gerektiğini öğretir.

Aracınızın asfalta ne derecede tutunduğunu algılamanızı sağlar. İleri sürüş teknikleri kursu olarak Ferrari yarış pilotlarının aldığı özel eğitimleri veriyoruz.

Sürüş teknikleri kayma kontrolü ve kaymayı engelleme kontrolü olarak dar kapsamlı bir eğitim değildir.

Yüksek hızlarda güvenli otomobil kullanmak ve aracınızın sürüş esnasında, zor durumlara düşmesi sebebiyeti üzerine sürücünün bu hataları nasıl düzelte bileceğini öğrenmeniz şarttır.

Tabi ki otomobiller hakimiyetini kaybetmez sürücü olarak hata yapan biziz. Fakat biliyorsunuz ki siz hata yapmaz iseniz de diğerlerinin aksiyonlar da önemli trafikte yayalar, hayvanlar ve insanlar var ve otomobiller.

Diğerlerinin aksiyonları sonucu oluşan tehlikeleri engellemek bazen yeterli düzeyde olamaz. Bu durumda otomobil sürücüsü teknik konuya vakıf olmaz ise kaza kaçınılmazdır.

Dikkatli sürücü öngörülü olur diyaloğu bazen yeterli değildir. 1 metreden önünüze fırlayan çocuk, hayvan gibi.

Bu gibi bir durumda nokta fren nasıl yapılır nasıl kaçılır bu tip konuları bilgisayardan öğrenemezsiniz. Pratik eğitimde dahi karşı tarafın anlaması için defalarca uygulatıyoruz.

İleri sürüş teknikleri ne işe yarar konusunda daha detaylı bilgi almanız gerekiyor ise iletişim kısmından bizimle temas kurabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri konusunda merak ettiğiniz konularda her zaman cevap verdik.  Trafik kazalarında ölmemek için ileri sürüş teknikleri eğitimine sizleri gerekli olduğu için bekliyoruz.

İleri sürüş teknikleri kursu ne işe yarar teknik ne kazandırır.

  • 120 km hızlarda 10 metrede tam duruş yaparsınız,
  • Takla atmadan otomobil kullanmayı öğrenirsiniz,
  • Kaygan zeminde savrulmadan, kaymadan otomobil kullanmayı öğrenirsiniz,
  • Savrulduğunuzda otomobili toplamayı öğrenirsiniz,
  • Bir engele 1 cm kala yüksek hızlarda nasıl kaçacağınızı öğrenirsiniz,
  • İki araç arasında 3/2 mesafe de dahi nasıl kaçabileceğinizi öğrenirsiniz,
  • Dar alandan geçiş ve kontrol öğrenirsiniz,
  • Ralli de derece yapabilecek kadar sürüş tekniği alabilirsiniz.

Yukarıda verilen örnekler sadece kısa temsili ve konuyu biraz daha anlamanız için yazılmış genel ileri sürüş teknikleri başlıklarımızdır. Eğitimde çok daha fazla teknik öğrenirsiniz.

Ambulans şoförü olmanız için gerekli evrakları alabilirsiniz. Ambulans şoförü nasıl olunur yazımızı okuya bilirsiniz.

Makam şoförü eğitimi ile özel makam şoförü olmak için gerekli evrakları alabilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri kursu ile iş kazaları konularında da yanınızdadır. İş kazaları konusunda eğitim talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenli Sürüş Eğitmeni Nasıl Olunur?  makalemizden ileri sürüş teknikleri sertifikasının ne işe yaradığını da inceleyebilirsiniz eğitim sonunda belgenizi de alıyorsunuz.

Benzer Gönderiler