İLERİ SÜRÜŞ OTOMOBİL TESTİ

İleri sürüş otomobil testi, ileri sürüş teknikleri eğitimi sayesinde otomobilinizin gerçek tutunma ve tepkilerini rahatlıkla gözlemleme şansını defalarca anlayarak, sürüş zorluklarını ve nerede çaresiz kalacağınızı bilerek otomobilinizi kullanmaya başlıyorsunuz.

İleri sürüş otomobil testi bu nedenle ileri sürüş teknikleri eğitimlerin de doğru seçim olarak sizlere sunduğumuz yarış teknikleri, ralli teknikleri eğitimleri sizde otomobil kontrolünü son noktaya çıkartarak, otomobiliniz ile kontrol dışı kalmamayı öğreneceksiniz.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde bakış açımızda, otomobilin hakimiyetinin kaybolması diye bir şey yoktur. Siz otomobilinizin hakimiyetini kaybedersiniz.

İLERİ SÜRÜŞ OTOMOBİL TESTİ ARACINIZIN LİMİTİ NE

İleri sürüş otomobil testi ile artık araçla özdeşleşip, virajda, değişken apex de yada tutunmada oluşan farklılıklarda aracınızın ağırlıkları ile oynamaya ve ağırlık transferini kendiniz yorumlamaya başladığınızda tek fark şu kalıyor.

Otomobil marka hatta modelleri arasında olan yol tutuşu. Çoğu lüks otomobil bu konuda benden not alamamaktadır. Bazen sert süspansiyonlu bir araç kağıt gibi kayar savrulur.

Bazen yumuşak süspansiyonlu bir otomobil zamk gibi tutunur. Güvenli sürüş teknikleri almalısınız. Algınız otomobil tepkilerini anlamalı…

Özellikle de renault sembol eski kasalar tutunma konusunda en favori otomobildir. Tam bir yarış aracı gibi yapılmış sanki.

Lastik ince, şase aralığı yetersiz. Fakat çok ayrı bir tutunması var. Renault sembol ,ile yarışan pilotlar beni destekleyecektir.

İleri sürüş teknikleri eğitimlerimizde slalom yaparken dahi otomobillerin yol tutuş farkı anlaşılıyor.

Burada üzücü olan çok pahalı araçların yol tutunma anlamında sorun yaşatmalarıdır. Slalomu biraz zorladığınızda spin atmaya başlarsınız.

Merak etmeyin bu genel bir problem çok lüks otomobillerde aynı sorun yaşanabiliyor. Hem de ummadık marka ve modellerde…

İleri sürüş hata yazımızı ve İleri sürüş teknikleri prodrv yazımızı da mutlaka okuyun.

Ayrıca İleri sürüş teknikleri lastik konusunda merak ettiklerinizi inceleye bilirsiniz.