İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ DİREKSİYON DERSİ EĞİTİMİ
İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ DİREKSİYON DERSİ EĞİTİMİ
İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ DİREKSİYON DERSİ EĞİTİMİ İSTANBUL

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi eğitiminin, genel eğitim isimin olduğunu daha önceki yazılarımda söylemiştim. İleri sürüş teknikleri eğitiminde mesleki olarak bu yazımızda binek araçların sıralamasını yapacağım.

Sonraki yazımda ise mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimlerine gireceğiz. Maksat doğru bilgi vermek. Size anlayacağınız şekli ile yön vermek amaçlıdır.

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi binek otomobillerde alınabilecek eğitimler

Acemi sürücüler için alınabilecek eğitimler

a) Direksiyon eğitimi;

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi olarak bilinen eğitim ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde temel sürüş teknikleri ismi ile verilmektedir.

Bunun sebebi temel sürüş teknikleri eğitimi uzun süre aktif otomobil kullanıcılarının bilmediği bir çok ileri sürüş teknikleri bilgisini kapsar. Eşini getiren bir sürücü çok mutlu olur kendi de öğrenir ve faydalanır.

Bizim basit gördüğümüz temel sürüş teknikleri  yani direksiyon eğitimi bilgileri aktif sürücüler için bilinmemektedir. Tabi ki biz ilk gün direksiyon eğitimimizi trafikte değil pistte veriyoruz.

b) Güvenli sürüş teknikleri eğitimi;

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi yine acemi sürücülerin alabileceği eğitimdir. Genelde güvenli sürüş teknikleri eğitimi 1 yıl sonra yada 10.000 km sonra, alınabilir gibi sözler ile sonra yapalım denir.

Fakat bu acemi direksiyon eğitimi yani temel sürüş dersi almış sürücü bu 1 yıl içinde savrulup otomobili ile kaza yapamaz mı?

Savrulma kontrolleri açısından bu aceminin kesinlik ile alması gerekli ve şarttır. 1 yıl içerisinde acemi sürücü mutlaka kış ayına denk gelecek ve karda buzda yada birçok kaygan zemin çeşidinde trafik kazası yaşayabilecektir.

Bir daha ki yazımda 21 çeşit kaygan zemin türünü açıklamaları ile yazacağım. Trafikte kaza yapmamak anlamında bu kadar kaygan zemin varken aynı savrulma sürekli yaşanabilir. Karda buzda kullanmayız demek geçerli bir akıl değil.

Aslına bakarsanız bizde acemi eğitiminden sonra bu gerçekleri yüzeysel bahsediyoruz. Sebebi katılımcı memnun kalmasına rağmen, temel sürüş teknikleri eğitimi alan bir katılımcıya, güvenli sürüş teknikleri eğitimi almasının şart olduğunu söylediğimiz de, katılımcı otomobil kullandığını bildiği ve bir sürü ileri sürüş teknikleri bilgilerine sahip olduğunu bildiğinden kendini yeterli görüyor.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimini söylediğimizde bizim para için önerdiğimizi düşünüyor. Bu durumda ileri sürüş teknikleri uzmanı arkadaşların ve benim şart ama isterseniz diyerek sadece yüzeysel bahsetmesine neden oluyor, bu nedenden dolayı çok fazla tercih edilmiyor.

Zaten temel sürüş teknikleri yani direksiyon eğitimine masraf etmiş bir katılımcı, maddi durumundan dolayı da o an güvenli sürüş teknikleri eğitimi fiyat olarak çok uygun olmasına rağmen tercih edilemiyor.

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi aktif sürücüler için

Defansif sürüş teknikleri, performans sürüş teknikleri, ofansif sürüş teknikleri, ileri sürüş teknikleri, profesyonel sürüş teknikleri, yarış teknikleri, makam şoförlüğü eğitimi, alabilirler.

Ağır vasıta araçları sürücüleri için

Yükleme ve boşaltma teknikleri, şantiye araçları ileri sürüş teknikleri, off road sürüş teknikleri, gece sürüş teknikleri, uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele eğitimi diğer sektör eğitimleri alabilirler.

İş makineleri eğitimi için

Forklift güvenli sürüş teknikleri ve kule mobil vinç eğitimleri sunuyoruz.

Sürüş geliştirme sayfamızı mutlaka inceleyin.

Benzer Gönderiler