GÜVENLİ İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ İSTANBUL
Güvenli ileri sürüş teknikleri aslında bir otomobilin tekerlekleri var ise aynı zamanda direksiyon bulunuyor ise, asıl önemli olan güvenli sürüş teknikleri yada ileri sürüş teknikleri eğitiminin farklı dalları değildir.
Önemli olan sadece verilen tekniklerin trafikte sizi kazalardan kurtaracak yönleridir.
Aslında verilen ileri sürüş teknikleri eğitimlerinden macera değil de, teknik bilgi almanız gereklidir. Tabi otomobil söz konusu olduğunda macera mutlaka olacaktır.
Fakat sadece bir macera size katkı sunamaz.
Aslında teknik bilgi aldığınızda macera daha çok sürer ve siz trafikte zor durumda kalacağınız bir durumdan nasıl kurtulacağınızı ustalığınıza la birleştirmeye çalışır iken daha çok zevk alırsınız. Yapamadığınızda kızdıracak bir zevktir bu.

Tabi ki bu eğitim sürücülüğü olan herkese uygulanabilir. Burada tek fark sizin veya diğerinin eğitim süresinin biraz daha  uzamasına neden olmaktadır.

Bu neden ile korkulacak yada heyecanlanacak bir durum yok aslında tüm ileri sürüş teknikleri eğitiminden sonra katılımcılar rahatlamış ve eğitimi başarı ile tamamlamış bir durumda sertifikaları ile eğitimlerini bitirmiş olurlar.

GÜVENLİ İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ KAYGAN ZEMİN

Katılımcılar kaygan zemin türleri ve savrulma eğitiminde biraz zorlanırlar. Bu doğal bir durum fakat birde biz farklı zemin ayarları ile işinizi daha zorluyoruz.

Örneğin, otomobilinizin bir lastiği buza denk geldi, bir lastiği ise kara denk geldi. Siz bu durumla sürekli araç kullanıp viraj alıyorsunuz.

En ufak hatanız da otomobil spin atıyor. Tabi ki zor bir durum ama sürekli en ufak hatada otomobilinizin kontrolünü bozabilen bir sürüş size çok değer kazandırır.

Gizli bu bu tip zeminlere örnek olmaktadır.  Tüm sorularınızı iletişim bilgisinden arayarak cevap bulabilirsiniz.

GÜVENLİ İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ NEDİR?

İleri sürüş teknikleri nedir sorusu çok önemli bir söylem değil. Aslında isimler başlıklar etkileyici farklılıklar çoğaldı.

Statik sürüş teknikleri, ileri sürüş teknikleri roll over yada stabil sürüş teknikleri konusu nedir biz dahi şaşırıyoruz. Araç sürmek kaza yapmamak için ihtiyaçları karşılıyor mu? Ben bu eğitimleri alınca neyin bilincini kazanacağım.

Sürüş dikkatte süreklilik ve fizik kuralları ile ilgilidir. Aynı zamanda trafiği okumayı bilmek şarttır. Güvenli sürüş eğitimi trafiği okumak hatalı durumlara düşmemektir. Fakat iş şudur. Biz  bu dikkatli sürüşün içinde aynı zamanda fizik kurallarından çıkmadan trafiği okuyarak araç kullanmalıyız.

İleri sürüş trafik sigortası inceleye bilirsiniz.

Benzer Gönderiler