Güvenli sürüş

Güvenli sürüş

Güvenli sürüş teknikleri ileri sürüş tekniklerinde trafik kazalarına karşı uygulanan sürüş eğitimidir. Güvenli sürüş teknikleri kategorsinden  bilgi ve güncel gelişim sağlayabilirsiniz. Bilgilendirmelerde güvenli sürüş teknikleri ile ilgili bilgiler ile trafiğe bakış şeklinizi değiştireceğinizi düşünmekteyiz.

Trafikte kazaları önleyici bilgiler ve trafikte kaza önleyici formül anlamında hizmet veren ileri sürüş teknikleri kursu eğitim merkezinde farklı birçok eğitim çeşidi bulunmaktadır.

Şu ana kadar 40 eğitim üzerinde mesleki size yararlı olacak sürüş eğitimleri sunduk. Araç boyutlarına ve yaptığı iş koluna göre çevresel olgular ile alakalı sürüş eğitimleri sunduk.

Güvenli sürüş fizik kuralları

Bu eğitimler de araç tonajının aracı sürerken ağırlık transferi etkilerinden kütlesel ağırlık kurallarının etkilerine sunumlarda ve sürüş testleri uyguladık.

Buradaki amaç araç tehlikeli durumlara düştüğünde tepkilerinin ne olacağını siz şoförlerin hangi olgular ile karşılaşacağını kaza yapmadan yaşatmaktı. Bu taktirde tecrübe yapılır ve deneme şansı bulacağınızı düşündük.

Eğitimlerde eğitmen yaşayacağınız olgudan yani zor durumdan nasıl kurtaracağınız araç içinde teorik ve pratik şekli ile fizik kuralları neticesinde size uygulayarak anlattı.

Peki bu fizik kuralları neler di?

Ağırlık transferi nasıl oluşur ?

Vektörler ile ilişkisi ve viraja giriş açısı ile fizik kurallarının ilişkisi gibi olguları anlamaz iseniz ileri sürüş teknikleri eğitmeninin size verdiği eğitimi anlamanıza imkan yoktur.

Fizik ders olarak formüller ile doludur. Araç sürüş esnasında biz eğitimde size formül öğretmiyoruz. Hayatınızda başınıza sürekli gelen fizik kurallarını anlamanıza imkan yok bu anlamda sayısal zeka yada yüksel tahsilli olmanıza da gerek duymuyoruz.

Normal yaşamda olan şekli ile konulara açıklık getirip otomobilin tepkilerini size fizik kuralları ile anlatıyoruz.

Kısacası eğitimden sonra araç sürüş teknikleri eğitimlerinde siz aracı kullanırken fizik kuralları ile sürüyorsunuz.Böylece trafikte giderken otomobilin dengesini kaybetmiyorsunuz.

Dengede sürüş yapıyorsunuz. Tehlikeli durumda dengeye almayı biliyorsunuz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git