Genel

Genel

Genel olarak sürüş ile alakalı direksiyon dersi, ileri sürüş teknikleri, vip makam şoförü eğitimi ,ralli eğitimi, forklift güvenli sürüş teknikleri ve şantiye güvenli sürüş teknikleri  gibi eğitimlerin bulunduğu başlıkta açılmış kategoridir.

Sürüşte stil geliştirme ve konsantrasyon üzerine yapılan trafik kazalarını önleyici mal can kaybı konularının tümünü kapsar. Kapsamında olan bilgilendirmeler toplamıdır. Tüm kategorilerde yazılan değerlendirmelerimizi okuyabilirsiniz.

Genel eğitim açıklamaları

Genel eğitim açıklamaları aydınlatma amacı kapsamaktadır. Burada okuyacağınız bilgiler kaza önleyici bilgilerdir. Fakat size pratik olarak çok fazla açıklamada bulunmadığımızı biliyoruz.

Teorik olarak verilen bilgiler aracın tepkilerini ne yazı ki yaşayarak öğrenilemez şayet böyle bir durum olsa idi. Yarış izleyen kişiler videoları başa sarıp aynı piste çıkıp yarışta 1 gelen pilotu geçecek duruma gelirdi.

Bu şekli ile oluşsa idi gelmiş geçmiş kaza videolarının hepsini izlerdik ve sorunu çözebilirdik. Fakat bu şekilde tecrübe sağlanamıyor.

Birde ben kaza yaptım çok tecrübem var diyen sürücüler çoğunlukta aslına bakarsanız ben çok kaza yapanların tecrübelerini değil kaza yapmayanların tecrübelerine önem verirdim.

Çok kaza yapan bir sürücünün tekrar kaza yapması fazlası ile gerçekleşen bir durumdur.

Yanlışlar sarmalındadır kendi bildiğince trafikte hata yapıyordur. Olmayacak şekilde trafikte yön buluyordur.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde genel açıklamalarda bulunmamızın gerçek nedeni size anlatacaklarımızı tam şekli ile anlatsak bile size ve araç sürerken ki hatalarınızı gözlemleme sıkıntısından yanlışlar içerisinde kalmanızdır.

Yanımızda bulunan katılımcılar eğitim alırken dahi bir temele oturtmak için aynı sürüş tekniğini defalarca tekrar yaptırıyoruz. Katılımcı yapıyorum sanıyor bazen daha olmadı diyoruz ve bu kezde kalıplaşmış refleks hatalarını düzeltmek ile uğraş veriyoruz.

Araç sürüş teknikleri bu şekli ile düşünüldüğünde eğitim verirken dahi zorlanırken video hazırlayıp yada bilgi amaçlı yazılar ile çok yanlış ve kaza yaratabilecek olduğu içindir ki sizlere pratik uygulamada şunu yapın bunu yapın şeklinde bir anlatımdan bilinçli olarak kaçınıyoruz.

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git