İLERİ SÜRÜŞ SERTİFİKASI NASIL ALINIR

Siz 130 km lik hızlarda savrulduğunuz da kaza yaparken ve bu kazanın neden olduğunu dahi anlayamazken, skidcar güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi ile 20 km lik hızlarda aynı savrulma etkisini merkez kaç yaşayarak tehlikeli bir durum yaşanmadan öğrenebiliyorsunuz.

Bu savrulmalardaki en önemli etken ise skidcar aracının çeşitli zeminlerde kar, buz, yağmur, çamur, mıcır gibi farklı kaygan zeminleri yaşata bilmemizdir.

İLERİ SÜRÜŞ BELGESİ NERDEN ALINIR BİZİM FARKIMIZ NEDİR

Etki olarak aracınızdaki fren sistemlerinin ne işe yaradığını öğrenme şansınızda yüksek hızlarda geliştiriyoruz ve ne fayda sağladıklarını ne gibi durumlarda nasıl davrana bileceğinizi kısacası ileri sürüş tekniklerinin tabanını oluşturuyoruz.

Siz sistemleri ve merkez kaç kuvvetini skidcar güvenli ve defansif sürüş teknikleri ile öğreniyorsunuz.

Skidcar Avrupa ve Amerika’ nın kullandığı sistemdir. İleri sürüş teknikleri eğitiminde aynı zamanda en yaygın olan ise yere branda serilerek kendi aracınızla alabileceğiniz eğitim şekli vardır. Biz buna anti skid eğitimi diyerek biraz daha süslüyoruz.

Fakat skidcar eğitimleri kadar faydalı bir eğitim değil, ileri sürüş teknikleri eğitim denilince bizim başımızı en çok ağrıtan ve kazaların nedenlerinden en büyüğü olan, merkezkaç kuvvetidir.

Bu kuvvet bizim, savrulmamıza neden olurken sürücünün yapabileceği küçük hatalarla ölümcül sonuçlarla karşılaşılması içten bile değildir.

İLERİ SÜRÜŞ SERTİFİKASI NASIL ALINIR ANTİ SKİD

İleri sürüş sertifikası nasıl alınır. Branda da herhangi bir merkez kaça girme durumu olmadığından etki derecesi çok düşüktür. İleri sürüş teknikleri, güvenli ve defansif sürüş teknikleri ile başlar ve skidcar sistemi kullanılmalıdır.

Bu nedenle ileri sürüş teknikleri firmaların eğitimi nasıl şekillenir ve neler gerekir. Burada biraz belirtmek istedik kafasına göre eğitim veren firmaların eğitim bilgisini mutlaka zorlamalısınız.

İleri sürüş teknikleri hakkında size telefonda olsun eğitimini anlatamayan firmalardan eğitim almak doğru değildir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi kaza yapmamanız için verilen sizin kendi güvenliğiniz için verilen eğitimdir. İleri sürüş teknikleri eğitimi kaza önlemek için yapılan hassas bir eğitimdir.

Eğitim alacağınız firmaların eğitim videolarına bakmanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitimleri hakkında nasıl verildiğini de sorgulamanız gerekli.

Kaza önleyici formül