Sürücü seçme

Sürüş değerlendirme

Sürüş değerlendirme

Sürüş değerlendirme kaliteli personel almanız için uygulanan,  şirket araçları tahsis edilen sürücülerin bilgi, beceri ve yeterliliklerini ölçmek amaçlı yapılan değerlendirme programıdır. Sürücünün ham bilgisi ölçülür. Eğitmen gözetiminde 30 dakikalık sürüş,  park becerileri manevralarına bakılır refleksleri ölçülür. Değerlendirme formları, tarafınıza teslim edilir. Sürüş değerlendirme işe alımlarda yakınlık duyulan bir personelinizin tasarrufunda olduğundan, yanlış alımlar olduğu tespiti ile uygulanmaya başlanmıştır. İşe alınacak sürücünün personeliniz ile yakınlık kurmasından dolayı, işe alınmamalıdır.

Personele araç teslim etmeden önce sürücünüzü biz test ederek. Trafikte oluşan kazaların maddi ve manevi önüne geçiyoruz. Bu uygulama sayesinde hem işe alımlarda, hem de araç tesliminde bu tercihi sizin yerinize profesyonel bir destekle biz yapıyoruz. Sürücünün bireysel olarak tüm sürüş karakterini değerlendirerek yetkili kişiye teslim ediyoruz.

Sürüş testi kendi alanınız da rahatlıkla yapılabildiğinden sürücünüzün kullanacağı araç tipi daha etkin bir karar vermemizi sağlamaktadır. Sürücü yetersizlikleri uzman kadromuz ile değerlendirilmektedir. Günlük sürüş değerlendirme katılımcı adeti 5- 60 kişi aralığındadır.

Değerlendirmede dikkat edilenler

Algılama ve konsantrasyon

Direksiyon tutuşu ve oturuş pozisyonu

Trafikte sürüş becerisi ve tecrübe

Emniyet kemeri

Sinyal kullanımı

Oturma pozisyonu

Trafik İşaret ve işaretçileri bilgisi

Park ve manevra kabiliyeti

Sorumluluk

Şerit değiştirme

Trafik okuma

Sürüş analizi

Vites değişikliği ve hızlanma

Fren kullanımı

Doğru fren

Konsantrasyon

Özellikle şantiyelerde şoför alımında mutlaka sürüş değerlendirme yapılmalıdır. Yapılmadığı taktirde damperli kamyon devrilmeleri ve ölümcül yaralanmalı kazalar yoğun yaşanacaktır.

 

 

WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git