İleri sürüş teknikleri geyik testi

İleri sürüş teknikleri geyik testi

İleri sürüş teknikleri geyik testi nedir ?
İleri sürüş teknikleri geyik testi Amerika’ da trafikte hareket eden sürücülerin karşısına sürekli geyik çıktığından dolayı, otomobil üreticilerinin bu konuda sürücüler trafik kazası yapmasın diye birçok elektronik fren sistemi geliştirmişlerdir. Esp gibi…

İleri sürüş teknikleri geyik testi olarak otomobillerin takla atabilirliğini ve bu konuda marka modellerinin durumlarını göz önüne sermek amaçlı uygulanan teknik detayı olan trafik dubaları ile ani manevraya zorlayan bir istasyondur. Biz buna ileri sürüş teknikleri eğitiminde aslında engelden kaçma diyoruz.
Burada hem uygulayacağınız refleks hızı arttırılır ki, bu ileri sürüş teknikleri anlamında trafik kazalarında hızlı bir manevra ile sizi kazalardan koruyabilir. Hemde takla atma durumları açısından otomobilinizi ne hale getirdiğini görmek ve yaşamak anlamında önemli bir testtir.
Peki  geyik testi anlamında ileri sürüş teknikleri eğitimi veriyor muyuz.
İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri eğitimleri farklıdır. Burada geyik testi eğitimi vermemekteyiz. Geyik testi bu konuda yetişmiş eğitmen arkadaşlar tarafından otomobilinize uygulanan bir testtir aynı zamanda. Geyik testi yapılacağı zaman tüm güvenlik tedbirleri alınmıştır. Bu anlamda kasktan tutun yanmaz tuluma kadar. İtfaiye ve ambulansa kadar tedbirler alınır. Geyik testi ile alakalı olarak zorladığınızda, kötü olan otomobiller ile gerçekten takla atmasıdır.

Biz size güvenli sürüş teknikleri eğitimi veriyoruz. Bu anlamda düşünmenizi isteriz. Kısacası bırakın geyik testini pilotlar yapsın. Bilinçli olarak takla artırsınlar ki bizde bu tip otomobillere para verip ölmeyelim.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimleri geyik testi

Güvenli sürüş teknikleri eğitimleri geyik testi anlamında yapılan manevra, güvenli sürüş teknikleri eğitimlerin de, engelden kaçma hareketi ile benzerlik taşımaktadır. Buradaki tek fark engelden kaçma yapılır iken biz fren ile manevra yapmaktayız bu doğru hareket ve tekniktir. Bu sayede ön lastikler önden savrulmayı azaltır. Aynı zamanda ise hız düşürülerek kontrollü manevra ile durma gerçekleştirilir yada devam edilir.

Diğer davranış şekli ise slaloma benzer şekli ile sabit gaz ile engelden kaçma hareketidir. Bu eylemde dıştan içe bir giriş çizgisi sağlanır. Burada önemli olan engelin çıkışında seri toplama ve yoldan çıkmama gerektirir. Yarış pilotları bu makas hareketinde genelde kilit yöntemini uygularlar.

Geyik testinde ise manevra alınır iken gaz verilir. Bu gazlama sonucunda ise ani direksiyonlar ile ağırlık transferi arttırılır. Aynı anda gazın arttırılması ile ise araç takla atar. Takla atmaya uğraştırma tamamı ile aracın takla atması ile sonuçlanır. Kısacası düz yolda takla attırmak gayet basittir.

 

WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git