İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi aslında, tamamen tüm ileri sürüş teknikleri bilgilerinizin karşı tarafa aktarılmasıdır.İleri sürüş teknikleri eğitmen eğitimi; eğitimlere eğitmen ile uygulamalı katılmalıdır.

Eğitmen olarak eğitim alacak katılımcıların otomobil kullanımını iyi derecede bilmeleri gereklidir.

Teorik ve pratikte tüm eğitimlerde yardımcı eğitmen şeklinde eğitim uygulaması yapılır. Tek grupluk uygulamalı eğitim çok geliştirici değildir. Bütün eğitim süreçlerinde katılımcı eğitmen tecrübe kazanır.

Tüm istasyonda eğitmenler görev alır. Değerlendirme yapma becerisi için tüm eğitmenler değerlendirme formları ayrı ayrı verilir. Değerlendirme formları eğitim bitiminde toplanır. Değerlendirme texleri kontrol edilir.

Katılımcıların değerlendirmeleri hakkında ve eğitim konusunda 1 saatlik eğitim değerlendirmesi yapılır.

İlk 3 grubun eğitiminden sonra eğitmenlerinizden pratik eğitim için uygulamalar beklenir. Sahada uygulamalı eğitimde eğitmenleriniz ileri sürüş teknikleri kursu eğitmeninin kontrolünde eğitim sunar.

Eğitmen eğitimi tüm grup eğitimlerinin bitiminde 1 saat eğitim değerlendirme ve sorulara cevaplar anlamında, eğitime tabi olmak durumundadırlar. Tüm istasyonlarda eğitmende normal eğitim uygulamalarını uygularlar.

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi pratik eğitimi

Yetişmiş eğitmenler ileri sürüş teknikleri kursu eğitmeni gözetiminde birbirlerine eğitim verirler.Bunun ile birlikte tabi ki done olarak yaptığınız teorik eğitim metaryelini vermeniz gerekmekte.

Bu metaryeller ise uzun çalışmalar sonucunda toplanabilen ve belirli bir bilgi birikimi gerektiren zor hazırlanmış sunumlar dır. Ben şahsen bu kadar emek verilen bir sunum programının hazırda paylaşılmasından yanayım.

Yaklaşık 22 farklı eğitim var bunların sunumları 20 civarı. Bazı eğitimler var. 2 Gün sürüyor. Bu anlamda eğitmen eğitimi birden başlayıp bitirilmesi yeterli midir.

Tabi ki değil. Fakat tek konuda ileri sürüş teknikleri eğitimi yapacak iseniz. Güvenli sürüş teknikleri eğitimine 1 hafta katılarak çok iyi olmadan, fakat piyasaya göre kendinizi geliştirecek bir şekle, yetenekli iseniz dönüşürsünüz.

Burada tüm eğitimlerimizin başlıklarını paylaşacak isek, bakalım neler varmış;

 1. Temel sürüş teknikleri
 2. Skidcar Güvenli sürüş teknikleri
 3. Drift eğitimi
 4. Sprotif sürüş teknikleri
 5. Performans sürüş teknikleri
 6. İleri sürüş teknikleri
 7. Profesyonel sürüş teknikleri
 8. Vip makam şoförlüğü eğitimi
 9. Yarış teknikleri, Ralli eğitimi
 10. Anti terör teknikleri
 11. Anti skid ağır vasıta güvenli sürüş teknikleri
 12. Anti skid van güvenli sürüş teknikleri
 13. Anti skid binek güvenli sürüş teknikleri
 14. Mesleki ambulans ileri sürüş teknikleri
 15. Uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele teknikleri eğitimi
 16. Gece sürüş teknikleri
 17. Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon teknikleri eğitimi
 18. Offroad ve şantiye araçları eğitimi
 19. Yol sürüş risklerini değerlendirme teknikleri
 20. Kaza kök analizi eğitimi
 21. Forklift güvenli sürüş teknikleri
 22. Vinç güvenli sürüş teknikleri

Şayet iyi ve kaliteli bir ileri sürüş teknikleri eğitmeni olmak istiyorsanız. Yaklaşık 3 yıl çalışmak ve eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Otomobil kullanmayı bilmek size bu iş için cesaret vermesin. İleri sürüş teknikleri eğitmenliği geniş bilgi ve konuşma rahatlığı ister.

Kalabalık anfilerde insanlara konuşmak da vardır, otomobilin içinde katılımcının yaptığı hatayı anlayıp geliştirmekte vardır. Ama salla patide yapılmıyor mu yaparsınız da, iyi olamazsınız.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git